Son Dakika Haberler

Dr. Serdar Savaş: rüşvetle aşı ruhsatı alan firmayı nerden bulduk

Dr. Serdar Savaş: rüşvetle aşı ruhsatı alan firmayı nerden bulduk
Okunma : 1.615 views Yorum Yap

Eski Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Serdar Savaş, Türkiye’nin Çin aşısını yapan şirketin dünyada rüşvet alarak aşı onayı alan tek şirket olduğunu belirtti. Savaş, Korona aşısında temiz firmalar varken, en sahtekârını nereden bulduk merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

Eski Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Dr. Serdar Savaş, Sağlık Bakanlığı’nın Çinli şirketten korona virüs aşılarıyla ilgili ANKA Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.Dr. Serdar Savaş, “Dünyada çok az ülke Sinovac’tan aşı almak için iletişime geçti. Sinovac dünyada aşı üreten 100 firma arasında rüşvetle aşı ruhsatı aldığı mahkeme kararıyla tescil edilen tek firma. Beni en çok meraklandıran bütün dünyada sahtekârlığı tescil edilen tek firmayı nasıl bulduk?” diye sordu.

Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:“Bir aşı geliştirmişler, o aşıya ruhsat almak için rüşvet vermişler. Bu aşının içinde de ne tür sahtekârlıklar yaptıklarını bilmiyoruz. Bu aşıda temiz firmalar varken, en sahtekarını nereden bulduk merak ediyorum”