Son Dakika Haberler

DÜNYA ÇOCUK BAYRAMI MUTEŞEM FİNALİ

DÜNYA ÇOCUK BAYRAMI MUTEŞEM FİNALİ
Okunma : 83 views Yorum Yap

23nisansariyer (10)1
Sarıyer 1. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Bayramı Muhteşem Final ile sonuçlandı.
 
Sarıyer Belediyesi 1. Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Bayramı mükemmel bir organizasyon ve muhteşem bir final ile 23 Nisan Çocuk Bayramı tamamladı.
1 hafta süresince Dünya’nın her köşesinden gelen yüzler çocuk, Sarıyer Belediyesi kardeş Belediyeleri ve çeşitli illerden gelen Folklor Ekipleri ve Çocuk Meclisi temsilciler Dünya’ya Kardeşlik ve Barış mesajları vererek, Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladılar.
 
İLKLERİ BAŞARDILAR
Bayram süresinde Dolmabahçe Sarayı, Miniatürk ziyaret ettiler, Sarıyer’in çeitli mahallelerinde gösteriler yaptılar, Yaşar Kemal Kültür Merkezinde Dünya Çocuk Meclisi’ni kurdular, Çocuk Meclisi ilk toplantıda “Çocuk Hakları” kararı alarak, alınan kararı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teslim ettiler, Çocuk Meclisi’nin her ay toplanarak alınan kararların ve projelerin talipçisi olacaklarını ve yeni projeler üreteceklerini belirttiler. Çocuk Meclisi ilçelerindeki  Belediye Başkanlarına aynı önerileri getirerek  İlçelerinde Çocuk Meclisi kuracaklarını belirttiler.
 
DÜNYA’YA BARIŞ ÇIGLIKLARI ATTARAK MESAJ İLETTİLER
Bahçeköy Life Park’ta gerçekleştirilen final gününde 5 bin çocuk ve aileleri profesyonelce hazırlanan gösteri ve panayır alanında 23 Nisan’ı doyasıya gün boyunca çeşitli oyun grupları ile eğlendiler.
 
ÇOCUKLARIMIZI BUGÜN DAHA ÇOK KORUYALIM
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çıtayı daha çok yükselttik, bugün daha çok sorumluluğumuz var. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, yarınlarımız, bizler çocuklarımızın yarınını düşünürken bugün daha çok korunmaya ihtiyaçları var. Çocuklarımızı bugünlerde yaşanan tehlikeden daha çok koruyalım mesajları verdi.”
 
Gösteriler sonunda Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Çocuk Bayramına katılan ekiplerin liderlerine plaket ve çocuklara ise katılım belgesi verdi.
 
ŞÜKRÜ GENÇ DEVLEŞTİ
 
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yine Sarıyer’de ilklere imza atan başkan oldu. 7 yıl içinde yapmış olduğu sosyal çalışmalar, kalıcı tesisler, eğitim alanında belediyeler arasın projelerde yapmış olduğu eğitim devrimi, Engelliler için gerçekleştirmiş olduğu dünya çapında başarılı projelerine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’de ilk defa bir ilçe belediyesini gerçekleştirmiş olduğu 1. Uluslar arası Çocuk Bayramı ve Dünya Çocuk Meclisi’ne imza atarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.
 
İSMAİL ERDEM VE EKİBİ BÜYÜK PROJEYE İMZA ATTILAR
Sarıyer Belediyesi en büyük organizasyonlarından birini gerçekleştirirken bu organizasyonu projelendiren ve düzenleyen Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Halkla İlişkiler Müdürü Hatice Yazlık, Dünya Folklar Birliği Üyesi ve Sarıyer Belediyesi Halk Dansları topluluğu koordinatörü İsmail Çelik’e ayrıca teşekkür ederek, emeği geçen herkesi kutladı.
23 Nisan Coşkusu Manga konseri ile devam etti.
SARIYER 1. ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMINI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ
23nisansariyer (1) 23nisansariyer (2) 23nisansariyer (3) 23nisansariyer (4) 23nisansariyer (5) 23nisansariyer (6) 23nisansariyer (7) 23nisansariyer (8) 23nisansariyer (9)

23nisansariyer (11) 23nisansariyer (12) 23nisansariyer (13)