Son Dakika Haberler

” Düşlük Vakti ” Resim Sergisi Açılışı Yapıldı

” Düşlük Vakti ” Resim Sergisi Açılışı Yapıldı
Okunma : 114 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Ressam Ailptekin Yüksel’in resim sergisinin açılışını Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezinde yaptı.

İsmail Erdem, Sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını, Sarıyerde yeni dönemle birlikte bir çok projelere imza atacaklarını belirterek, Sarıyer Kültür ve Sanatın merkezi olacağını belirtti.

Sanat severlerin buluştuğu resim sergisinde İstanbulda Düşlerde yolculuk yaptılar.

Alptekin Yüksel’in Sanat Görüşü,

Eserlerinde çoğunlukla yaşadığı coğrafya olan İstanbul’u kullanır. Kültürel mimari yapıları deforme ederek iç dünyasındaki görülemeyen İstanbul’a kendi portreleriyle ironik göndermelerde bulunur. İzleyicileri bir anlamda kendi iç dünyasına davet eder, onlarla ilişki kurar. Benlik kavramı karikatürize edilmiştir. Biçimlerin metafizik estetiği endişesiz fırça darbeleriyle olağan dışı kompozisyonlar olarak karşımıza çıkar.

Değişik zamanlardaki ruh haliyle çizilen eskizlerin zaman mekân ikilisiyle birlikteliği, düşsel yaratıları doğurur. Bu süreçte grafiksel tasarım araçları ve farklı disiplinler ( illüstrasyonlar, karikatürler, kolâjlar, tipografi gibi öğeler) birbirinden değişik malzemelerle (eritme parfüm şişeleri, taşlar, ahşaplar, foto blok ve forexler) fikslenerek karşımıza çıkar. Fotografik bakış eserlerde balıkgözünden deformasyonlarla kol kola girmişlerdir. Dış dünyanın karmaşasından kaçışı, iç dünyasıyla görünür kılmıştır. Görselliğe dönüşen içsellikle fantastik işlerin peşinde koşmuştur. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.
imageimageimageimageimage