Son Dakika Haberler

EFSANE BAŞKAN ERDAL AKSOY ÖLÜMDEN DÖNDÜ

EFSANE BAŞKAN ERDAL AKSOY ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Okunma : 197 views Yorum Yap

img_8277
 
Sarıyer Maslak’ta kontrolden çıkan beton mikseri, 6 aracı ezdi. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi ise yaralandı. Yağışlı havanın da etkisiyle kontrolden çıkan beton mikseri trafik ışıklarında bekleyen otomobillere, ardından da karşı şeritteki araçlara çarptı.
Bu araçlardan birinde Turcas Petrol Yönetim Kurulu başkanı Erdal Aksoy vardı. Lüks otomobil ile iş yerinden ayrıldıktan kısa süre sonra gerçekleşen kaza da beton mikserinin ezdiği arabalardan biri de onun aracıydı.
Sozcu.com.tr adeta pert hale gelen aracından şoförü ile birlikte burnu kanamadan çıkan Aksoy’a telefonla ulaştı. Yaşadığı bu korkunç kazanın şokunu kısa sürede atlatmış olduğu görülen iş adamı bizlere toplantıda olduğunu sağlığını merak ettiğimiz için teşekkür ettiğini söyledi.
Aksoy büyük tehlikeyi atlattıktan sonra işini aksatmadı… Yurt dışından gelen misafirleriyle bir otelde toplantıya girdi. Aksoy, “Kazayı ucuz atlattık. Burnumuz bile kanamadan çıktık. Şu anda bir toplantıdayım” diye konuştu.
 
img_8273
ERDAL AKSOY KİMDİR?
Erdal Aksoy, 1996 yılından beri Turcas Petrol A.Ş. ve bağlı ortaklıklarının Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Erdal Aksoy, aynı zamanda ilişkili firmalardan Aksoy Holding A.Ş., Conrad İstanbul Oteli (Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret A.Ş.) ve PASHA Bank’ın Yönetim Kurulu Başkanı olup grup içi iştiraklerden Shell & Turcas Petrol A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili. Aksoy ayrıca TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Üyesi, TESEV’in (Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı) Danışma Kurulu Üyesi ve PODEM (Kamusal Politika ve Demokrasi Çalışmaları Merkezi) Kurucu Üyesi.
Daha önce Türk Armatörleri İşverenler Sendikası Başkanlığı ile TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Erdal Aksoy, bir dönem Anavatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nı ve Sarıyer Spor Kulübü Başkanlığı’nı (16 yıl) yürüttü. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak 1965 yılında mezun olan ve İngilizce bilen Erdal Aksoy, evli ve iki çocuk babası.