Son Dakika Haberler

Elinizi Vicdanınıza Koyup Sandığa Gideceksiniz

Elinizi Vicdanınıza Koyup Sandığa Gideceksiniz
Okunma : 82 views Yorum Yap

Kemal CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP grubunda yapmış oldupu konuşmasında  İŞİD’e yalvaran bir cumhur başkanı İstemiyoruz ded.

CHP’ye emek vermiş eski kurmayları da katılıyor. Gazeteci Erol Mütercimler de CHP’ye katılmak üzere grup toplantısında.

Takdimin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı. Kılıçdaroğlu kürsüye alkışlar, ıslıklar eşliğinde çıktı.

CHP lideri Erol Mütercimler’e CHP rozetini taktı. Rozet törenin ardından Mütercimler kısa bir açıklama yaptı. “CHP dün kurucu iradeyken, bugün dağıtılmak istenen TC’yi onaran, barışçı misyonunu yeniden üstlenmiştir” diyen Mütercimler, “Türkiye’nin yeniden inşasında sizlerle omuz omuza görev paylaşmak üzere aranızdayım” dedi.
Kılıçdaroğlu konuşmasına başlarken “Başbakan Kılıçdaroğlu” sloganları atıldı. Kılıçdaroğlu ise “O da olacak inşallah” diyerek yanıt verdi. CHP gençliği Kılıçdaroğlu’na ” Durma ilerle gençlik seninle” sloganları ile destek verdi, Kılıçdaroğlu umudumuz sizsiniz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

Size söz verdiler. Altına imza attınız. Verilen sözler tutulmadı. Sana söz veren kişi cumhurbaşkanı adayı oldu. Verdiği sözün arkasında bir adam durmuyorsa, sandığa gideceksin, onu sandığa gömeceksin elin mahkum. Ve bir şey daha. Tasarı görüşülürken arkadaşlarımız bir önerge veriyorlar. Yaşam odasının olması lazım diyorlar. AKP vekillerinin oylarıyla reddedildi. Gerekçesi ne? Maliyeti çok fazlaymış. 200 milyon lira. Sendika liderlerine sesleniyorum 200 milyar lirayı bir kişinin hayatından daha değerli gören anlayışa hala destek verecek misiniz? Her şeyi parayla ölçen bir anlayışa hala destek verecek misiniz?

“İSTERSEN DÜYNANIN UCUNA GÖNDER…”

200 milyon lira maliyeti yüksekmiş ama insanlar ölebilirmiş. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. o nedenle Manisalıların oturup düşünmesini istiyorum. 17 Aralık’la ilgili fezlekeler gelmişti. Fellik fellik gizliyorlardı. Komisyon kurmak için uzun uzun beklediler. Nihayet kuruldu komisyon. Şimdi bir numara çektiler. Efendim sıralama yokmuş, her şey karmakarışıkmış fezlekeleri savcıya iade edelim. İstersen dünyanın ucuna gönder. O fezlekelere burada oturacağız adam gibi bakacağız. Nereye kadar gizleyeceksiniz bu fezlekeleri? Yolsuzluk yapanları korumak nedir arkadaşlar?

“TALİMATI VEREN CUMHURBAŞKANI ADAYI”

Vatandaşın cebinden parayı çalacaksın ama TBMM’de iktidar partisinin vekilleri onu koruyacak. Bunu bizim kabul etmemiz mümkün değil. Şimdi fezlekeler görüşülmesin diye talimat veren kişi cumhurbaşkanı adayı. Elinizi vicdanınıza koyup sandığa gideceksiniz. Hırsızlık yapana prim verecek misiniz vermeyecek misiniz? Bunu oturup düşünmeniz lazım. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacak mıyız korumayacak mıyız?