Son Dakika Haberler

ENGELLİLERİN TAVLADA GALİBİYET YARIŞI

ENGELLİLERİN TAVLADA GALİBİYET YARIŞI
Okunma : 114 views Yorum Yap

Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen ‘Engelsiz Yaşam Tavla Turnuvası’nda 80 oyuncu zarlarını birincilik için attı.

 Sarıyer Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikler, 700 engelli ilkokul öğrencisinin katıldığı kahvaltı ve ‘Engelli Hakları Forumu’nun ardından tavla turnuvası ile devam etti.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Engelsiz Yaşam Tavla Turnuvası’na 80 yarışmacı katıldı. Engelliler arasında dayanışmayı sağlamak ve eğlenceli bir paylaşım ortamı yaratmak amacıyla düzenlenen tavla turnuvası, farklı engelli grupların katılımı ile gerçekleşti.17 görme engelli oyuncu, kabartmalı tavla ve pullardan oluşan özel tavlalar ile yarıştı.

Zarların birincilik için atıldığı turnuvaya, tavlada Dünya Şampiyonu olan Dr. Cihangir Çetinel ve Türkiye Şampiyonu Ali Çetin Belene de izleyici olarak katıldı. Turnuva öncesi yarışmacılara başarılar dileyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, esprili bir fıkra ile konuşmasını noktaladı. Tüm gün süren çekişmeli yarışmada Begüm Hakan ve Ahmet Korkmaz finale kalırken, turnuvanın şampiyonu Ahmet Korkmaz oldu.