Son Dakika Haberler

Erdoğan, Adaylarını Açıkladı, Zafer Kazanmak Yürek İster

Erdoğan, Adaylarını Açıkladı, Zafer Kazanmak Yürek İster
Okunma : 112 views Yorum Yap

AKP adayları AKP yerel seçim adaylarını Başbakan açıklamaya devamı ediyor, Erdoğan herkes meselesini 30 Mart sonrasına bıraksın, artık şimdi çalışma zamanı, herkesden özverili çalışma bekliyorum dedi,
ZAFER KAZANMAK YÜREK İSTER
Hepinizin Ocak Şubat Mart’ı beklemeden hemen bugün mahallelere dağılmanızı istiyorum. ‘Bu kapıdan kovacaklar’, kovsunlar sen hele bir git; ‘efendim bu sokağa giremiyoruz’; sen istersen girersin; ‘efendim tehdit ediyorlar, taşlıyorlar’; korkma, zafer yürek ister, cesaret ister.
Bu hassas süreçte teşkilatımız içinde hiçbir münakaşayı maruz görmeyiz. Eğer meselesi olan varsa meselesini 30 Mart akşamına kadar ertelesin. Biz her bir adayımızı bir kuyumcu inceliğinde belirledik. Küsmek, darılmak, bozulmak, bizim dava kültürümüzde asla kendisine yer bulamaz. Sadece adaylara değil, aday adaylarıyla, tüm gençler, tüm kadınlar, üyeler, gönüllülerle tek yürek haline çalışacağız. Bu süreç aynı zamanda bir samimiyet imtihanıdır.
‘KİMSE KÜSMESİN’
‘Beni aday yapmadılar’ diye kenara çekilen uzak duran, mesafe koyan partimizi değil, lütfen önce kendi nefsini sorgulasın ki bu arkadaşlarımızın içinde belediye başkanlığı yapmış olanlar da olacak. Peki başkanlığı yaptığınızda böyle konuştunuz mu? Peki aday olmayınca niye böyle sorgulama yapıyorsunuz? Biz inşallah kimsenin küstüğüne tanık olmayacağız.
Daha önce 16 büyükşehir belediyesi vardı, şimdi 30 büyükşehir belediyesi var. Bu Türkiye’nin yüzde 75’idir. İşte bu gerçek anlamda değişimin simgesi olacak. Önümüzdeki süreçte son derece haksız bir biçimde sehirlerin durumlarından dolayı bizi eleştirenler çıkacaktır. Eleştirsinler, bir şehri bir belediye tek başına inşa edemez. Şehri o şerin bütün sakinleri idare eder. Burada kentsel dönüşümlerden bahsetmiyorum. Onları yapmaya devam edeceğiz.
‘ÇOCUKLARIMIZIN TİCARİ META HALİNE GELMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’
Belediye başkanı makamında oturmaz. Belediye başkanı ev ev dolaşan şehrin Emini’dir. Bunu yapacaksınız. Marmaray’ı ne kadar önemsiyorsak, milyonlarca insanların yürüdüğü kaldırımları da o kadar düşünmek zorundayız. Şehir güvenliğine, parklara, otoparklara daha fazla yoğunlaşacak, çocuklar, kadınlar, engelliler için çok daha fazla şey yapacağız. Özellikle çocuklar…
Artık cumartesi pazar günlerini çocuklarımıza ayıracağız. Çocuklarımız yarış atına döndürülmesin. Onların da oynama, çimlerde gezme hakkı var. İnşallah eğitim sistemizde çocuklarımızı daha iyi yetiştirme amacı halinde olacağız. Çocuklarımızın ticari meta haline gelmesine izin vermeyeceğiz. Onun için çocuklarımıza yeşil alanlar yapacağız. ‘Ben cumartesi pazar günleri dershanedeydim’, başka söylecekleri bir şeyleri yok çocukların. İnşallah şimdi onların da adımları atılıyor.
Başbakan Erdoğan, bugün yapılacak Genişletilmiş İl Toplantısı’nda 21 belediyenin daha başkan adayını açıklıyor:
Artvin adayı – Mehmet Kocatepe
Çankırı adayı – Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç
Bilecik adayı – Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı
Karabük adayı – Mehmet Ceylan
Bolu adayı – Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz
Düzce adayı – Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş
Kastamonu adayı – Tahsin Babaş
Aksaray adayı – Haluk Şahin Yazgı
Giresun adayı – Prof. Dr. Yılmaz Can
Şırnak adayı – Ahmet Hamdi Yıldırım
Kütahya adayı – Kamil Saraçoğlu
Adıyaman – Fehmi Hüsrev Kutlu
Zonguldak – Ali Bektaş
Tokat – Eyüp Eroğlu
Sivas – Sami Aydın
Adana – Abdullah Torun
Gaziantep – Fatma Şahin
Mersin – Mustafa Sever
Malatya – Ahmet Çakır
Trabzon – Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu
Ordu – Enver Yılmaz