Son Dakika Haberler

ERDOĞAN BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARINA HABER GÖNDERİYOR

ERDOĞAN BİZİM BELEDİYE BAŞKANLARINA HABER GÖNDERİYOR
Okunma : 69 views Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında başkanlık referandumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
CHP lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da katıldığı toplu açılış törenindeki konuşmasına işaret etti.

Erdoğan’ın “Bu ülkede cumhurbaşkanının başbakana anayasa kitapçığını fırlattığını gördük mü? Şimdi biz bunu da kaldırıyoruz. Cumhurbaşkanı ile başbakanın gücü aynı kişide birleşeceği için çekişme yaşanmayacak. Tek kişide bu gücü topluyoruz” şeklindeki sözlerini hatırlatan CHP lideri şöyle dedi:

“Sayın Cumhurbaşkanı meydan meydan geliyor. Kendisine yürekten teşekkür ediyoruz. 18 yaşı biz anlatamazdık o anlattı! Ben bunu anlatmış olsaydım koro halinde doğru söylemiyorsun diyorlardı. Bu 50 milletvekilini niye 600’e çıkardılar? Bunun cevabını bekliyorum. 178 trilyon lira vatandaşının cebinden çıkacak. Peki bu meclis ne yapacak, dişleri sökülmüş meclisin. Al maaşı otur yerine! 600’e çıkarmışsa sen de buna hayır diyorsan sen de hayırlı bir iş yapacaksın!

CUMHURBAŞKANI’NA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ben sayın Cumhurbaşkanı’na yürekten teşekkür ediyorum. Tüm yetkileri tek elde topluyoruz dedi. Rejim değişikliğini itiraf etti!

Anayasa değişikliliğiyle çift başlılık kalkacak. Binali Bey itiraz mı edecek, böyle bir kapasitesi mi var? Sen kalkıyorsun bütün yetkileri bir kişiye veriyorsun! Olmaz değerli arkadaşlar. Çift başlılık ortadan kalkacak diyordu. Esas çift başlılık bu! Hem partinin başı hem de cumhurun başı! İl başkanı ne yapacak vali ne yapacak?”

BİR İNSANIN KARAKTERİNDE TARAFSIZLIK OLUR MU?”

Yine sayın Erdoğan’a yürekten teşekkür ediyorum. Bir insanın karakterinde tarafsızlık olur mu? Bunu ben demiyorum, kendisi diyor. Peki TBMM’de yemin ederken tarafsızlık üzerine namus ve şeref üzerine söz veren kimdi? Bu nasıl tarafsızlık?

BURADA KOMİK BİR DURUM YOK MU?

Referandumda birinci madde var; yargı bağımsızlığının yazına bir kelime eklediler ‘Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı’ diyor. Ama sayın Erdoğan böyle bir şey olmaz diyor. Burada komik bir durum yok mu! Sayın Başkan seçilecek tarafsız diye de yemin edecek! Neresinden tutsanız dökülüyor! Bir partinin mutfağında hazırlarsanız böyle olur! Kendi kendilerine çaldılar, kendi kendilerine oynuyorlar! Türkiye’ye bir maceraya teslim ediliyor.

ERDOĞAN’A SÖZ VERİYORUM

Sayın Cumhurbaşkanı meydanlara çıktı, hiçbir itirazımız yok. Ama “Ben anayasa referandumu için çıktım” diyemiyor. Buradan sayın Erdoğan’a söz veriyorum “Ben evet oyu için meydanlara çıkıyorum, açılış için değil” de, vallahi bir şey demeyeceğim. Daha garip olanı bizim belediye başkanlarına valiler yazı gönderiyor “Açılacak yerler varsa bize bildirin, Cumhurbaşkanımız gelecek onları açacak” diye. ”

80 MİLYONUN TAPUSUNU BİR KİŞİYE TESLİM ETMEM DİYORSANIZ…

Bir kişiye kos koca Türkiye Cumhuriyeti teslim edilir mi? Hayır, 80 milyonun tapusunu bir kişiye teslim etmem diyorsanız gidip hayır oyu vereceksiniz! Osmanlı da bile tek adam yok! Padişahın mührünü sadrazam alır. Veziriazam şimdiki Başbakan demek. Ama biz bütün bunların hepsini atıyoruz. Tarihini bilmeyen ülkeyi felakete teslim eder. En son kurulan KKTC’nin yapısını da bilmiyorlar. Eğer siz demorkasiden hukuktan yanaysanız zaten bütün dünyada el üstünde tutulursunuz! Bunların hepsini kaybetmiş durumdayız!