Son Dakika Haberler

Erdoğan, "Çıktı gene tipi…..ğim" 'e dava açtı…

Erdoğan, "Çıktı gene tipi…..ğim" 'e dava açtı…
Okunma : 116 views Yorum Yap

Tipini25 Haziran 2013 tarihinde, Başbakan Erdoğan’ın canlı yayınlanan grup toplantısı esnasında, oyuncu Gonca Vuslateri’nin Twitter hesabından attığı küfürlü tweet dikkat çekmişti.
Yalan Dünya dizisinde, Vasfiye Teyze rolü ile sevilen başarılı oyuncu, “çıktı gene tipini …….ğim” şeklinde bir tweet atmış ve tartışmalara neden olmuştu. Kimileri oyuncunun isim ve hedef belirlemediği üzerinde durdu, kimileri küfür olup olmadığının net olarak anlaşılmadığını konuştu, kimileri de ayıpladı. Aldığı olumlu ve olumsuz tepkiler sonrasında tweetlerini silen Vuslateri, “İstediğim zaman istediğim şeyi yazarım silerim kötü eleştiri gördüm mü anından spam ederim göğsümü… Benim hesabım benim hakkım… One minute!” şeklinde yeni bir tweet göndermişti.
Başbakan Erdoğan’ın avukatları Ali Özkaya, Muammer Cemaloğlu, ve Burhanettin Sevencan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları’na gönderdiği dilekçede, Gonca Vuslateri’nin konu ile alakalı savunmasının alınmasını ve @Gonca_Vuslateri hesabının kendisine ait olup olmadığının sorulmasını istedi.
Başbakan Erdoğan’ı hedef göstererek küfür ettiği iddia edilen ihtarda, oyuncu Vuslateri’nin attığı tweetler ve konuyla alakalı paylaştığı karikatür ek olarak mahkemeye sunuldu.
Başarılı oyuncunun konu ile alakalı hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti.