Son Dakika Haberler

Erdoğan, Komik Olmayın İstifa Etmiyorum

Erdoğan, Komik Olmayın İstifa Etmiyorum
Okunma : 112 views Yorum Yap

ErdoğanBaşbakan Erdoğan Akp grup toplantısında muhalefetin istediği Cumhurbaşkanlığına adaylıkta İstifa edilmesi geretiğini ileri sürerek, Komik olmayın istfa etmiyourm dedi.

Cumhurbaşkanlığı için adaylığını açıklayan Erdoğan partisinin grup toplantısındo konuşuyor. Erdoğan en yüksek vergi alan hükümetin başında olmasına, yolsuzluk iddialarına, zenginleşmeye rağmen “Artık milletinden alan değil veren bir hükümet var” diyebildi.
Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle;
-Merhum Özal’ın Cumhurbaşkanı olmasını SHP, bugünün CHP’Si engellemek istedi.
-Vizyon belgemizi cuma günü açıklayacağız
-2007 yılında Cumhurbaşkanını seçeceğimiz zaman Özal’a karşı kurulan şer cephesi karşımıza çıktı. Özal’a kurulan tuzak bize de kuruldu.
-27 Nisan bildirisi meclisin cumhurbaşkanı seçeceği dönemde yayınlandı
-Bir CHP milletvekili çıktı imam hatip mezununun cumhurbaşkanı olmasının hayal olduğunu dile getirdi sene 2007. 2007’de adayımız olarak açıkladık, Meclis’te 1. turun ardından CHP toplantı yeter sayısına ulaşılamadığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne gitti.
-Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi için Anayasa değişikliğini yaptık
-Bir Cumhurbaşkanı tarafsız olabilir mi? İsmet İnönü tarafsız bir Cumhurbaşkanı mı? Üniformalarıyla Mecliste yemin edenler mi tarafsızdı?
– Kardeşiniz seçilirse söylüyorum ben tarafsız bir Cumhurbaşkanı olmayacağım. Milletin tarafında olacağım.
-Artık milletinden alan değil veren bir hükümet var.
HERŞEYLE İLGİLENECEK
-Biz saksı seçmiyoruz. Elbette Cumhurbaşkanı Edirne ile de ilgilenecek Hakkari ile de ilgilenecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile de ilgilenecek, Çözüm Süreci ile de paralel yapıyla mücadele ile de!
İSTİFA EDECEK Mİ?
Çıkmışlar istifa etsinler diyorlar. Bunlar Anayasa’yıda bilmiyor. Ne diyor Anayasa seçildiği takdirde ilişkisi kesilir. Kimse komik beklentiler içinde olmasın.