Son Dakika Haberler

Erdoğan'a İnat Izmir Adaylığını Açıkladı

Erdoğan'a İnat Izmir Adaylığını Açıkladı
Okunma : 116 views Yorum Yap

Aziz  kocaoğluCHP Izmir Adaylığı için bu güne kadar müracaat etmeyen Aziz Kocaoğlu, eğer Binali Yıldırım aday olursa adaylığımı açıklarım diyerek bu güne kadar müracaat yapmamamıştı,
AKP. Hükümetinin Başbakanı Erdoğan Bugün Izmirde AKP adayını açıklayarak Bir Bakanı daha feda etti.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uzunca bir süredir beklenen CHP’den yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunu yaptı. Sürpriz bir zamanlama gerçekleştiren Kocaoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’de Binali Yıldırım’ın adaylığını ilan etmesinden 10- 15 dakika sonra sonra CHP İl Başkanlığı’na dilekçesini vererek, rakibi Yıldırım’a ‘İzmir’e hoş geldin’ dedi.
Adaylık için bugüne kadar kamuoyuna ‘Süreci izliyorum’ açıklaması yapan, çevresine ise “Binali Yıldırım aday olursa adayım” diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bugün CHP İl Başkanı Ali Engin’e adaylık başvuru dosyasını teslim etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’de 12 ilin adayını ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir adaylığını açıkladığı töreni yakın arkadaşlarıyla televziyondan izleyen Kocaoğlu sürpriz bir karar aldı ve adaylık başvurusu için CHP İl Merkezi’ne geldi.
Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Engin’e aday adaylığı başvuru dosyasını vermeden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Hepinizin bildiği gibi süreci takip edip, herhangi bir günde şartlar oluştuğunda aday adaylığı başvurumu yapacağımı defalarca sizlerle paylaştım. Bugün rakip aday, AKP adayı belli oldu. Ben de kararımı zaten oluşturmuştum. Geldim dosyayı aldım” dedi.