Son Dakika Haberler

Erdoğan’a ‘vitrin mankeni’ yanıtı: Şiddetle kınıyorum

Erdoğan’a ‘vitrin mankeni’ yanıtı: Şiddetle kınıyorum
Okunma : 1.763 views Yorum Yap

CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’de yer alan başörtülü kadınlar için ‘vitrin’ benzetmesi yapmasına tepki gösterdi. Kılıç, Erdoğan’a seslenerek, “Biz kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li eski Milletvekili Fikri Sağlar’ın ‘türbanlı hakim’ sözlerine ilişkin CHP’de yer alan tesettürlü kadınlar için, “Oy almak için bazı yerlerde baş örtülü birkaç kişiyi yanlarında vitrin mankeni gibi getirip koymak, artık kimseyi aldatmıyor. O işler geçti” ifadelerini kullandı. CHP PM Üyesi Avukat Sevgi Kılıç, Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösterdi.

‘SÖZÜMÜZ SÖZ. KADINLAR EŞİT HAKLARA SAHİP OLACAK’

Kılıç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Erdoğan’a şu sözlerle seslendi: “Sayın Ak Parti Genel Başkanının bana vitrin mankeni demek suretiyle biz kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarından gelen bir Parti Meclisi Üyesi olarak bir kez daha söylüyorum; İlk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında inanç, etnik köken, kılık kıyafet veya başka hiçbir ayrım olmadan kadınlar toplumun her alanında eşit haklara sahip olacak ve toplumsal barış sağlanacak. Sözümüz söz!”