Son Dakika Haberler

EREN ERDEM : DEKLARASONU 6 YILDIR SAVUNUYORUM

EREN ERDEM : DEKLARASONU 6 YILDIR SAVUNUYORUM
Okunma : 82 views Yorum Yap


Chp İstanbul Millet Vekili Eren Erdem TBMM oturumda yapmış olduğu konuşmada Esat ile yeniden kardeş olduğunu belirterek, Hüsnü Mahalli neden tutuklu dedi. Türkiye, Rusya ve İran Suriye’nin bağımsızlığının,egemenliği ve toprak bütünlüğünün korunması için imza attı.
ESAD RESMEN EROĞAN’IN KARDEŞİ
Eren Erdem: Artık Esad resmen Erdoğan’ın kardeşi olmuştur
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, “Artık Esad resmen dün itibariyle tekrar Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi olmuştur” dedi.
Türkiye, İran ve Rusya ile birlikte Esad’ın bağımsızlığını ve egemenliğini koruma maddesine imza attı. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, “Artık Esad resmen dün itibariyle tekrar Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi olmuştur” dedi.
KRT’de Çağlar Cilara’nın konuğu olan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Türkiye’nin, İran ve Rusya ile birlikte Moskova’da imzaladığı, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın bağımsızlığı, egemenliği ve ülkesinin toprak bütünlüğünü koruma amacı taşıyan deklarasyonu destekledi. Erdem, imzalanan maddelerin bölgeye barış getirme iddiası olduğunu söyledi.
EREN ERDEM: “TÜRKİYE CUMHURİYETİ ESAD’ÇI OLMUŞTUR”
Erdem, hükümete de eleştirilerde bulundu. “Moskova’da imzaladığınız deklarasyonu 6 yıldır savunuyorum. Ne oldu, söylediğimiz yere gelindi” diyen Erdem, “Artık Esad resmen dün itibariyle tekrar Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi olmuştur. Normalde kıyamet kopması gerekiyordu. Hüsnü Mahalli Esad’ı savunduğu için cezaevine konulmadı mı? Bir sürü insan Esad’çı diye fişlenip hedef haline getirilmedi mi? Havuz medyası, katil Esed diye manşetler atıp, toplumda gerilim yaratmadı mı? Dün itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Esad’çı olmuştur” diye konuştu.
DEKLARASONU 6 YILDIR SAVUNUYORUM
Eren Erdem açıklamalarına şöyle devam etti:
“Düne kadar sövdükleri kişinin bağımsızlığını savunan noktaya geldiler. Bu bir sahtekarlıktır, bu bir kalpazanlıktır. Türkiye’nin bölgede barışçıl bir noktaya gelmiş olmasından rahatsız olmam. Dün Moskova’da imzaladığınız deklarasyonu 6 yıldır savunuyorum. Ne oldu, söylediğimiz yere gelindi.”dedi.