Son Dakika Haberler

Erken Seçim Olmayacak,Seçimler Zamanında Yapılacak

Erken Seçim Olmayacak,Seçimler Zamanında Yapılacak
Okunma : 147 views Yorum Yap
st_erken secim_erdogan
Köşk’e çıkması halinde “milletvekili olmayan” bazı isimlerin AK Parti Genel Başkanlığı’na gelebileceği yönündeki tahminleri büyük ölçüde devre dışı bıraktı.

Cumhurbaşkanlığını kazanması halinde AKP içinde Başbakanlık sorunu olacağını ve geçici Başbakanlık ile yakın zamanda erken seçime gidileceği kulislerde konuşuluyor ve kamuoyu AKP’nin yeni başkanı için farklı isimler öne sürüyordu. Başbakan son sözü söyledi. 

ERKEN SEÇİM OLMAYACAK

İlk turu 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, AK Parti’nin tüm milletvekillerinin imzasıyla aday gösterdiği Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı adaylığı açıklandıktan sonra il başkanları ile, AK Parti’nin geleceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı adaylığı töreninin ardından AK Parti il başkanlarıyla gerçekleştirdiği basına kapalı toplantıda, önemli mesajlar verdi.

Habertürk’ten Şerife Güzel’in haberine göre; Teşkilatlara, seçim dönemlerindeki gibi çalışılması talimatını veren Başbakan Erdoğan, kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde AK Parti’de “eşbaşkanlık” olarak nitelendirilen genel başkanlık ile Başbakanlık’ın ayrı iki isimden oluşmasını öngören modelle ilgili yorumları değerlendirdi. Erdoğan, “Başbakan ve genel başkan ayrı kişiler olmayacak” açıklamasını yaptı. Başbakan Erdoğan’ın bu sözü, Köşk’e çıkması halinde “milletvekili olmayan” bazı isimlerin AK Parti Genel Başkanlığı’na gelebileceği yönündeki tahminleri büyük ölçüde devre dışı bıraktı.

SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK

Erdoğan, yine Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde AK Parti’de gerçekleştirilecek kongrenin ardından erken seçime gidilebileceği yönündeki tartışmalara da son noktayı, ikinci mesajıyla koydu. Seçimlerin zamanında yapılmasından yana olduğunu sürekli yineleyen Başbakan Erdoğan, “Erken seçim olmayacak” dedi.