Son Dakika Haberler

"ETİYOPYA İSTİHBARATI BİLE GÜVENLİĞİMİZ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİYE SAHİP OLABİLİR”

"ETİYOPYA İSTİHBARATI BİLE GÜVENLİĞİMİZ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİYE SAHİP OLABİLİR”
Okunma : 94 views Yorum Yap

Etiopya
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da, canlı bombaların ülkede cirit attığını, her gün patlamalar ve ölümler yaşandığını belirterek, “Bir ülkeye bu kadar acı yeter. MİT muhalefeti fişlemekten canlı bombaları göremiyor. Etiyopya istihbaratı bile güvenliğimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilir” ifadelerini paylaştı.
CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ise terörü lanetlediğini belirterek, “Radikal teröre TIR’larla silah sevk edenleri de lanetliyoruz. Ülkeyi 12 yılda Ortadoğu ülkesine çevirdiniz. 7 Haziran sonrası yürütülen kaos doktrini devam ediyor. Birileri kaos planları yapmış ve hayata geçirmiş. Kaosu derinleştirenler kim? Kaosu derinleştirenler, kaostan nemalanarak iktidara gelenlerdir. Ülke ne hale geldi? Çocuklar buzdolabında, askerler şehitlikte. Eğer birileri kaostan ‘rejim değişikliği’ çıkartacağını zannediyorsa çok iyi bilsin, biz bu oyunu bozarız, ülkeyi normalleştiririz. Bu hain saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, tüm ülkemize başsağlığı diliyorum. Sorumluları muhakkak bir gün yargılanacaktır” paylaşımında bulundu.
“KAHROLSUN TERÖRİSTLER VE ONLARA DESTEK VERENLER
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya da Sultanahmet Meydanı’ndaki patlamada hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dileklerini ileterek, “Kahrolsun teröristler ve onlara destek verenler” açıklamasında bulundu.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bombalı saldırıyı, faillerini lanetlediğinin belirterek, “Terör kimden gelir ve dahi kime karşı yapılırsa bunun karşısındayız. Saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Ölenlerin ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. İnşallah en kısa zamanda olay aydınlatılır. Failleri ve arkasındaki güçler tespit edilir ve ülkemiz bu saldırıları tekrar yaşamaz” dedi