Son Dakika Haberler

EVET PANKARTLARI KESİLİNCE HABER YAPILDI

EVET PANKARTLARI KESİLİNCE HABER YAPILDI
Okunma : 92 views Yorum Yap

Referandum süreci başladığı günden itibaren partiler siyasi çalışmaların bir parçası olarak her yere pankart asıyorlar ve kitleleri sloganlar ile propaganda çalışması yapıyorlar.

Süreç başladığından itibaren Sarıyer de Israrla “ Hayır “ pankartları kesiliyor, Chp İlçe Başkanı Mehmet Deniz basın açıklaması yapıyor ve Millet Vekilleri sürekli olarak uyarıyorlardı. Sarıyer Yerel medyası haber yapıyor ve ulusal medyaya haberleri taşıyamıyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Referandum sürecinde seçim yasaklarının son günü Sarıyer Merkez mahallesi Cumhuriyet Meydanında miting yapacak olması dikkatler Sarıyer de ki siyasi çalışmalara takıldı.

ULUSAL MEDYA YENİ FARK ETTİ.

Sözcü Gazetesinin haberi. Sarıyer de Evet -Hayır pankartları yol güzergahı boyunca kesilmiş olması nedeni ile Türkiye’nin gündemine geldi.
Ulusal Medya Haberi böylesi İlk Kez oldu başlığında verdi.

Böylesi ilk kez oldu. Referanduma 3 gün kala İstanbul Sarıyer’de yüzlerce EVET ve HAYIR afişi yırtıldı. Üstelik Jandarma Komutanlığı önünde ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçiş güzergahında…

Referandum sürecinde pek çok olay oldu ama böylesi ilk kez görüldü. Sabah işe gitmek için yola çıkan Sarıyerliler ana yolda sağlı sollu yüzlerce yırtılmış EVET ve HAYIR afişi ile karşılaştı. Yırtık pankartlara yaklaşık 4 kilometre boyunca rastlamak mümkün…

ERDOĞAN’IN GEÇİŞ GÜZERGAHI

Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’daydı. Akşam saatlerinde onlarca polis her köşe başını tutmuş, saat 22.00 sıralarında Erdoğan bu güzergahtan Tarabya’daki Huber Köşkü yerleşkesine geçmişti. O geçiş sırasında yerli yerinde duran afişlerin sabah olduğunda hepsinin yırtılmış olduğu görüldü.


JANDARMA KOMUTANLIĞININ ÇİTLERİNDEKİLER DE YIRTILDI

Maslakta bulunan Jandarma Komutanlığının çitlerine asılan onlarca afiş de yırtıldı. Sabah oluşan tabloya bakıldığında bu tahribatın bir değil birden fazla kişinin organize yaptığı anlaşılıyor.

ORMAN AFİŞ DOLU

Afişlerin yırtıldığı bir başka nokta ise Orman Bölge Müdürlüğü oldu. Müdürlüğün çitlerinde bulunan afişler yırtılmış, pek çoğu da ormana atılmış. Temizlik ekipleri ormanın yırtık afiş ile dolduğunu belirtti.


BELEDİYE EKİPLERİ AFİŞLERİ TOPLADI

Yırtılan yüzlerce afiş yollara savruldu. Trafik açısından tehlike de yaratan afişler belediye ekipleri tarafından toplandı.