Son Dakika Haberler

Eyüp Odabaşı Efsanelere İftar Verdi.

Eyüp Odabaşı Efsanelere İftar Verdi.
Okunma : 121 views Yorum Yap

DSC_1167Sarıyer tarihinin altın harflerle yazılan futbolcuları Efsane Kaptan Eyüp Odabaşı’nın geleneksel iftarında bir araya geldi.
Her yıl düzenli olarak yapılan ve eski Sarıyer Spor Kulübü futbolcularını bir araya getiren Sarıyer tarihinin en önemli isimlerinde Eyüp Odabaşı her dönemin yıldızları Efsane Futbolcular, düzenlenen iftarda bir araya gelerek hasret giderdiler.
Sarıyer Spor Kulübü’ne gönülden bağlı olanlar, bir dönem futbolcu olarak görev aldıkları kulüpte zaman içinde antrenör, idareci olarak görevler aldılar. Her dönem Sarıyer Spor Kulübüne sahip çıkan ve kendilerine görev kabul eden Efsaneler, Bugün yaşayan birer tarih olarak yerlerini alıyorlar.
İftar yemeğinde Sarıyer Spor Kulübü Basın Sözcüsü Bayram Ali Koçoğlu sofra duasını gerçekleştirdi. Eski yöneticilerden Adnan Özcan sırasıyla Sarıyer’in eski yıldızları Garo, Sercan Görgülü ve Rıdvan Dilmen’i konuşmalarını yapmak üzere mikrofona davet etti. Garo, konuşmasına Sarıyer’de futbol oynamış olmaktan duyduğu onuru belirterek başladı. Sarıyer’deki futbol yıllarını, acı, tatlı pek çok anıyla geçen dolu dolu yıllar olarak tanımlayan Garo, “Umarım Sarıyer, geçmişte olduğu gibi o güzel günlerine döner ve sportif başarılarıyla adından yine söz ettirir” dedi.

Programın sunumunu yapan Adnan Özcan, yakın geçmişte aramızdan ayrılan Sarıyer’in iki büyük değeri Selçuk Yula ve Ali Çoban’ı andıktan sonra Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Rıdvan Dilmen’i mikrofona davet etti. Dilmen, “1983 yılında Boluspor’da oynarken’ İstanbul’a gidiyorsun’ dediler. Ben tabii Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’tan biri zannediyorum. Sonuçta Sarıyer’e geldim. Dört sene futbol oynadım Sarıyer’de. Çok güzel yıllardı. O yılları gururla ve mutlulukla anıyorum” ifadelerini kullandı.
Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun ise Eyüp Odabaşı’na ve katılımcılara teşekkür etti.
İftar yemeğine kulübün eski başkanlarından İbrahim Balcı, yeni teknik direktör Turan Özyazanlar ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Tutak da katıldı.