Son Dakika Haberler

Facebook, Bonzai’ye İmkan mı Sağlıyor?

Facebook, Bonzai’ye İmkan mı Sağlıyor?
Okunma : 91 views Yorum Yap

FacebookGençliğin en büyük düşmanı Bonzai için Türkiye alarm veriyor, Son yıllarda gençlik üzerinde büyük felakete yol açan uyuşturucu madde alışkanlıkları Ölümlerle sonuçlanmaya başladı, Sürekli mücadele için çeşitli kamu kuruluşları mücadelede yanlız kalmamak için çağrı yapıyor, Son günlerde Sosyal paylaşım üzerinden yayma girişimleri neticesinde Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bildiri yayaınladı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, son dönemlerde birçok kişinin ölümüne neden olan sentetik uyuşturucu ‘bonzai’ satışı yapan profilleri kapatması ve içeriklerin yayınının durdurulması için Facebook’a çağrıda bulundu.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti, son dönemlerde birçok kişinin ölümüne neden olan bonzainin kullanımını ve yaygınlaşmasını önlemek için yürütülen çalışmaların devam ettiği yönünde bir açıklama yaptı.

Bonzainin sosyal medya üzerinden kolay ve ucuz bir şekilde satıldığına değinilen açıklamada, Facebook’a bir yazı gönderildiği belirtildi. Yazıda, bonzai satışı yapan profillerin kapatılması ve içeriklerin yayınının durdurulması talebinde bulunulduğu kaydedildi.

Bu tür maddelerin sosyal medyada satışa sunulmasının ilgili yasalarda suç teşkil ettiği aktarılan açıklamada, bizzat Facebook Koşulları’nın da uyuşturucu madde kullanımını teşvik eden içeriklere karşı olduğuna dikkati çekildi.

Açıklamada, “Yeşilay Cemiyeti, bu uyarıyı basın ve sosyal medya aracılığıyla geniş kitlelere duyurarak konuyla ilgili duyarlılığı artırmak ve bahsi geçen profillerin kapatılması yönünde kamuoyu baskısı oluşturmayı hedeflemektedir” ifadesine yer verildi.