Son Dakika Haberler

FERAHEVLER'DE 18 UYGULANMASI CHP İKTİDARINDA UYGULANMAYACAKTIR

FERAHEVLER'DE 18 UYGULANMASI CHP İKTİDARINDA UYGULANMAYACAKTIR
Okunma : 94 views Yorum Yap

18uygulama
Sarıyer Belediye Meclisi bugün tarihi günlerden birini yaşadı, bin kişinin izlediği, mahalle dernekleri ve kooperatiflerin izleyici olarak katıldığı, mecliste 2981 imar affı yasası ile ilgili düzenleme meclisten geçti ve komisyonlara havale edildi.
Chp Grup başkan vekili Gökan Zeybek, Akp Meclis Üyesi Hüseyin Çoşgun’un gündeme getirdiği 18 uygulaması ile ilgili gündem dışı konuşmasına cevaben, CHP iktidarında kesinlikle 18 uygulaması yapılmayacaktır kesinlikle kararlıyız dedi.
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı, Grup Başkan vekili Gökan Zeybek, 2981 yasa ile ilgili yapmış olduğu meclisteki konuşmasında gündeme Ferahevler 18.madde uygulaması na istinaden konuştu.

Ferahevler 18 madde uygulaması 29 Mart 2009 seçimlerinde CHP’ nin belediyeyi kazandığı pazar gününün ertesinde, pazartesi günü seçimi kaybetmiş olan iktidarın üç gün içinde mazbataların alınacağı ve görevin teslim edileceği gün pazartesi günü imzalayarak tapu sicil müdürlüğüne göndermiş olduğu bir uygulamadan bahsediyor, 29 mart günü seçim oldu, 30 Mart günü seçimi kaybeden belediye başkanı tarafından onaylanmış ve tapu sücül müdürlüğüne gönderilmiş olan 18. Madde uygulaması ile ilgili.

18 UYGULAMASI CHP İKTİDARINDA UYGULANMAYACAKTIR
Yol artıklarını,yeşil alan artıklarını yada bu arazinin 60-70 li yıllarda vatandaşlara satan ailelerin elinde kalan, okul, yol ve yeşil alan fazlalarını çok düşük bedellerle satın alıp, 18 uygulaması ile bütün yurtaşlarımızın ortağı olan insanlara çıkar sağlayacak 18 uygulamasını biz sayın Başkanımız Şükrü Genç’in talimatı ile geri çektik,iktidarda olduğumuz sürecede o insanlar o haklarını orada yaşayanlara devretmediği sürecede bu 18 uygulaması Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında uygulanmayacaktır.
ONAY VERMEYECEĞİMİZİ KARARLILIKLA BELİRTİYORUZ
Üç ailenin binlerce, onbinlerce metre kare yol fazlasını, okul alanını, yeşil alanı bu araziyi satmış olan ailenin mirasçılarından alacaklar, sonrada, gelecekler burada becerileri ile evlerini ve arsalarını almış olan yurttaşlarımızın haklarına ortak olacaklar, bu uygulamaya biz imza vermedik,onay vermedik,bu iktidarda kaldığımız sürece onay vermeyeceğimizi kararlılıkla belirtmek istiyoruz.