Son Dakika Haberler

FETO ÖRGÜTÜNÜN ASKER VE POLİSTEKİ YAPILANMASINI DEŞİFRE EDİYOR

FETO ÖRGÜTÜNÜN ASKER VE POLİSTEKİ YAPILANMASINI DEŞİFRE EDİYOR
Okunma : 90 views Yorum Yap

Cemkucuk

Star gazetesi yazarı Cem Küçük, Cemaat’e yönelik büyük bir operasyonun yapılacağını iddia etti. Cem Küçük bugünkü “FETÖ’de büyük dalga geliyor!” başlıklı yazısında TSK’nın merkezde olduğu 1200 kişiye yönelik büyük bir operasyon yapılacağını öne sürdü.

Cemaat’in Ege bölge sorumlularından Hüseyin Uğur Sarıçiçek’in FETÖ’nün (Fethullahçı Terör Örgütü) gizli toplantıları ve görüşmelerine ait yüzlerce ses kaydı, görüntü ve belgeleri İzmir Cumhuriyet Savcılığına teslim ettiğini söyleyen Küçük, şunları yazdı:

“ASKERİ LİSELERE ÖĞRENCİ YERLEŞTİRİLMESİNDEN SORUMLUYDU

Belgeleri inceleyen İzmir Cumhuriyet Savcısı Okan Batu da hemen soruşturma başlattı. Sarıçiçek’in getirdiği kayıtları ve belgeleri inceleyen Savcılık, örgütün Ege Bölgesi ile dünya yapılanması hakkında önemli bilgilere ulaştı. Bu bilgilerden en önemlisi ‘Bilal’ kod adlı Birol Özün’le ilgili olanı. Ege Bölgesi ilçe-köy ve alevi yapılanmasından sorumlu olan Birol Özün, 1985- 1993 yılları arasında askeri liselere öğrenci yerleştirilmesinden sorumluydu. Harp okulları, polis koleji ile polis akademisine giren ve şu anda emniyet, askeriye ve yargıda üst düzey rütbeli olanların listesi Birol Özün’de.”

“1200 KİŞİLİK GENİŞ BİR LİSTE VAR”

İzmir’de yakın zamanda başlayacak olan operasyon FETÖ’ye yapılmış belki de en kapsamlı operasyon olacak” diyen Küçük, “1200 kişilik geniş bir liste var. Böylece özellikle ordudaki FETÖ yapılanmasının bütün unsurları ortaya çıkacak. Bir de ordudaki bu yapıyı organize eden medyadaki bazı isimler” dedi. Cem Küçük, “Gültekin Avcı ve Faruk Mercan bu yazdıklarımı iyi okuyun. Türk devletine ihanet etmenin bedeli neymiş anlayacaksınız” diyerek tehdit içeren ifadeler kullandı.