Son Dakika Haberler

Feyzioğlu, Hiçbir Makamda Gözüm Yok dedi,Halk Cumhurbaşkanı Olarak Görmek İstedi.

Feyzioğlu, Hiçbir Makamda  Gözüm Yok dedi,Halk Cumhurbaşkanı Olarak Görmek İstedi.
Okunma : 121 views Yorum Yap

 

DSC_2597Genç Siyasetçiler Birleşeni, panellerine bir yenisini daha ekledi ve yılın umut vaad eden siyasetçilerinden Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nu misafir etti,

GSB’nin 15 gün boyunca açıkladığı Sarıyer Belediyesi kültür yapılması düşünülen ama yoğun katılım fazla olması ile yerinin son dakika da Sarıyer Spor salonuna alınması gerçekleşen etkinliğin büyüklüğünün ve ciddiyetinin yapısından kaynaklandı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, alışıla gelmişin dışında tamamen halkın içinde olan bir tavır ve strateji ile sadece kürsüden beklenen konuşmasının halkın içinde yaparak ve tribünleri dolaşarak sıraların arasında dolaşarak gerçekleştirdiği panelinde halkın nabzını tuttu.

Dönem içine CHP Genel başkanlığı için adı geçen ve yakın zamanda geleceğin Cumhurbaşkanlığı için konuşulan Prof. Dr. Metin Feyzioğlu hiçbir yere aday adayı olmadığını açıkladığında farklı tepkiler aldı.

Bilinen bir gerçek ise Metin Feyizoğlunun Uluslar arası baronun başkanlığını beklediği siyasi olarak gerçekti.

Feyizoğlu, panelde, düşünüldüğünün ve hayal edilenin dışına çıkarak farklı toplumsal mesajlar vermesi ise dinleyiciler arasında biraz daha beklememiz gerekiyor anlamı kazandırdı.

Panelde halkın arasında konuşmayı yeğleyen Feyzioğlu “ ellerimiz beş parmak kolumuz tek dedi. Açılımını ise, ellerimiz beş parmak olsa da kolumuz Türkiye mesajı vererek, birliğin ve bütünlüğün mesajını verdi.

Ben bu yola çıktında kendimi yalnız hissediyordum diyerek, Diyarbakırdan örnekler vererek, toplumun sanıldığı  gibi olmadığını belirtti.” Ben bu yola çıktığımda kendimi çok yalnız hissediyordum. Ancak zamanla yalnız olmadığımı gördüm. Biz kendimizi yalnız sanarak yok olup gitmemeye karar verdik. Biz yalnız değiliz. Biz Türkiye’yiz. Türk milletiyiz. Bizi yıkabilirler, kırabilirler ama söz veriyorum hiçbir zaman bükemezler. Bu nedenle tük ülkeyi adım adım gezip, toplantılara katılıp, konuşmalar yapıyorum. Çünkü zaman susma zamanı değil konuşma zamanı. Konuşacağız ve halka gerçekleri anlatacağız. Biz siyasi parti rozetlerimiz farklı da olsa Türk milletiyiz. Parmaklar ayrı olsa da kol tektir. Hepimiz aynı koldan geliyoruz” 

Metinzi, Hiçbir yerde gözüm yok diyerek yapmış olduğu siyasi açılımda, CHP PM üyesi olduğunu anımsatmadı, Türkiye Halkının Cumhurbaşkanı olarak görmek istediği Prof.Dr. Metin Feyizoğlu, CHP Meclis Üyesi aday adayı olan Genç Siyasetçiler Birleşeni kurucusu Engin Denizhan’ın misafiri olarak geldi.

Metin Feyzioğlu, Sarıyer de ilk defa konferans veriyor ve gösterilen ilgi ise mükemmeldi, Programının bitmesine rağmen hiç kimseyi kırmadan herkesle Fotoğraf çektirmesi ve kimseye hayır demesi, alçak gönüllüğü Sarıyer de ilk defa yaşanan bu olayın diğer panellere ders olacağı niteliğindeydi.