Son Dakika Haberler

Galatasaray’lılar şimdi KÖY’de de avantajlı

Galatasaray’lılar şimdi KÖY’de de avantajlı
Okunma : 110 views Yorum Yap

ana_KOY_GSL_PILAVGUNU_74Zekeriyaköy’deSiyahkalem tarafından, 467 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen KÖY projesi, bu yıl 81.’si düzenlenen Galatasaray Lisesi Mezunları Pilav Günü’nde Galatasaray camiasının yanındaydı.

1934 yılındanitibarengeleneksel hale gelenGalatasarayPilavGünü’nebuyılSiyahkalem’in KÖY Projesi sponsor oldu.  14 Haziran Pazar günü gerçekleşen PilavGünü’ne Galatasaray Mezunlarına özel avantajlar sunan bir standla katılarak  4 yıldızlı kekik esen Siyahkalem’in CFO’su İbrahimKahraman “ Ülkemizin enköklü ve endeğerli eğitim kurumlarından Galatasaray Lisesi’nin Pilav Günü, bu yıl Galatasaray’ın 20. şampiyonluğu ve  4. yıldızı alması ile birlikte daha da özel bir anlam kazandı bizler için” dedi.

KÖY PROJESİ

Dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle uluslararası bilinirliğe sahip,  pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup HopkinsArchitects tarafından tasarlanan KÖY’de 5 ayrı konut tipi bulunuyor.

Kent merkezineoldukçayakınbirlokasyonda, unutulmayayüztutmuşdoğalbiryaşamtarzısunanKÖY’de 264 bin metrakelikbiryeşilalanyeralıyor.

KÖY ayrıca, 1.600 m2 otopark, 1.600 m2 kapalı spor alanı ve 400 m2’lik kafeterya alanının yanı sıra 2 tenis kortu, 4 basketbol sahası ve 3 adet açık yüzme havuzu ve bir koşu parkuru ile konfor ve doğal yaşamı içi içe sunuyor.

80 m2 ile 204 m2 arasında değişen büyüklüklerde 420 adet apartman dairesi, 194m2 ile 266 m2 arasında değişen büyüklüklerde 584 adet çift dubleksin yer aldığı KÖY’de 181 m2 ile 199 m2aralığında 74 sıra ev bulunuyor.

Projede büyüklükleri 400 m2 olan ikiz villa sayısı 68, 461 m2’lik müstakil villa sayısı ise 21 adetle sınırlı.

KÖY’ÜN ÇARŞISI – ÇARŞIKÖY KÖY projesinde, 15 bin metrekareye sahip, uluslararası markaların yanı sıra yöreye özgü farklı damak tatlarına uygun restoranlar, kafeler, süpermarket, veteriner, organik pazarın yanı sıra sinema salonlarının da bulunduğu açık bir çarşıyer alıyor.

AKILLI EVLER Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan Köy evleri, hayatıkolaylaştıran birçok detay ve konfor sunuyor. Konut sahipleri gerektiğinde, otomatik programlanabilir özelliği ile aydınlatmayı ve ısıtmayı uzaktan kontrol edebiliyor. 24 saat güvenlik sistemi, kameralı izleme sistemleri, itfaiyeye bağlı yangın alarm sistemi ve herhangi bir kaçak durumunda kendini kapatabilen doğalgaz alarm sistemi ile de güven dolu bir hayat vaat ediyor.

ULAŞIM3.köprü ve 3. havalimanına yakın olan KÖY Projesi,  Maslak’a 20 dakika, Hacıosman Metro İstasyonu’da 12 dakika,  Sarıyer İDO’ya 10 dakika mesafede yer alıyor.

LEED YERLEŞKE SERTİFİKASI Türkiye’de bir ilke imza atarak LEED NEIGHBORHOOD sertifikası alan KÖY’de“ailelerin temel ihtiyaçlarını yerleşim içerisinde yürüme mesafesinde giderilebilmesi”, “ekolojik düzenin bozulmaması için ışık kirliliğini azaltıcı gece aydınlatması”,  “ekolojik özelliklerin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik peyzaj tasarımı”, “insan sağlığına zararlı etkisi olan inşaat malzemelerinin kullanılmaması”, “alerjik veya kanserojen malzemelerin yasaklanması”, “inşaat sürecinde çevreci kalite kontrol önlemlerinin uygulanarak çevresel bozulmanın ve kullanım sürecinde ortaya çıkacak insan sağlığına zararlı problemlerin minimumda tutulması” gibi kriterler yerine getirildi.

SİYAHKALEM

1977 yılında temelleri atılan Siyahkalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği projelerle Türkiyenin inşaat sektörünün engüvenilir şirketleri arasında yerini almaktadır.

 

Otoyollar, köprüler ve çeşitli altyapı projelerine de imza atan Siyahkalem,  son5 yılda Türkiye’nin 5 ayrı ilinde 6.700 konut, 7 okul, ticaret merkezleri, kreşler, spor tesisleri inşaatı gerçekleştirmiştir.

 

Siyahkalem, inşaat sektöründe yıllardır biriktirdiği deneyimi çevre, doğa ve insanla barışık projelere imza atmak için kullanmaktadır. Bütün projelerinde bireyin sosyal, kültürel ve yaşamsal ihtiyaçlarını merkeze alan Siyahkalem, çağımızın kent ve kentleşme sorunlarını doğru tespit ederek bunları aşmayı ve gelecek kuşaklara gurur duyacakları yaşama alanları bırakmayı hedeflemektedir.

 

Siyahkalem, 3 ve 11 Mayıs 2012 tarihinde halka açık iki oturum halinde gerçekleştirilen Emlak Konut GYO ihalesinde en yakın rakibinden toplam gelirde 72 milyon TL ve arsa bedeli olarak ise en yakın rakibinden 33 milyon 400 bin TL fazla ödeyerek ihaleyi kazandı.

KOY_GSL_PILAVGUNU_9 KOY_GSL_PILAVGUNU_30 KOY_GSL_PILAVGUNU_33 KOY_GSL_PILAVGUNU_38 KOY_GSL_PILAVGUNU_52 KOY_GSL_PILAVGUNU_67 KOY_GSL_PILAVGUNU_72