Son Dakika Haberler

Gezi'nin 3. Yılı CHP'li Gençler Tarafından Anıldı

Gezi'nin 3. Yılı CHP'li Gençler Tarafından Anıldı
Okunma : 138 views Yorum Yap

Gezieylemi
 
CHP Sarıyer Gençlik Örgütü olarak Gezi’yi anma ve yaşatma amacı ile Birlik ve Beraberlik pikniği gerçekleştirdi. CHP Sarıyer Gençlik Kolu Başkanı Nihan Sabaz Gezi 3. Yılında anmak için Kireçburnu Çamlık Parkına toplayarak birlik ve beraberlik eylemi gerçekleştirdi.
CHP Sarıyer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nihan Sabaz, ”Bugün birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, dostluğumuzu pekiştirmek, anılarımızı tazeleyip heyecanlarımızı paylaşmak için bir aradayız” dedi. Sabaz sözlerine şöyle devam etti: “Bizler; üç yıl önce gezi parkında direnen gençler, hür iradelerinden taviz vermeyen bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin hürriyet savaşçıları… Yine bir aradayız ve hep bir arada yürüyeceğiz. Yüreğimizle, emeğimizle, zekamız ve becerimizle her zaman Türkiye Cumhuriyetinin ve Atatürk Devrimlerinin yılmaz bekçileri olacağız. Gezi Direnişi varoluşumuzun ispatıdır. Birliğin ve beraberliğin tablosudur. Gezi en dik duruş ve yüreklerimizin sesidir. En yüksek kahkaha ve en ince sızımızdır.Tertemiz hislerle direndik Gezi’de. En yürekten duygularımızı doldurduk ceplerimize, en dik duruşumuzla yürüdük meydanlara.Ve en büyük kayıplarımızı verdik meydanlarda… Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ahmet Atakan, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet İstif ve en küçüğümüz Berkin Elvan… En büyük kayıplarımız oldu bizim. Çünkü can kaybettik. Biz bu canları kendini bilmez bir inadın ve yersiz hırsların uğruna kaybettik. Hepsini saygıyla ve minnetle anıyoruz. Duysun bilsin ki herkes basarsanız tekrar damarımıza bin değil milyon olur akarız meydanlara.”
CHP Gençlik Kolu Genel Başkan Yardımcımız Utku Caner Çaykara, CHP İstanbul İl Başkanı Kenan Otlu,Güngören, Beyoğlu, Zeytinburnu, Bahçelievler Gençlik Örgütleri,Esenler Eski Gençlik Örgütü Başkanı Ozan Işık etkinliğe katılarak destek verdiler.
CHP Sarıyer ilçe örgütü mahalle başkanları ve Sivil Toplum kuruluşlarınında destek verdiği etkinlikte Genç başkanlar Gezi mücadelesinin devam ettiği belirten açıklamalar yaptılar.Gezi şehitleri için anma töreni sonrasında meydanda halay çekerek birlikte ne kadar güçlü olacaklarını kanıtladılar.