Son Dakika Haberler

Gökan Zeybek,BAŞKA BELEDİYE GÖSTERİN ANLINIZDAN ÖPECEĞİM

Gökan Zeybek,BAŞKA BELEDİYE GÖSTERİN ANLINIZDAN ÖPECEĞİM
Okunma : 150 views Yorum Yap

Gokanzeybek87
Sarıyer Chp Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek Sarıyer Belediye Meclisinde AKP hükümetini eleştirdi ve Belediye çalışmaları hakkında bilgi vererek, Sarıyer Belediyesinin En fazla yatırım yapan Belediye olduğunu, bir başka belediye bulunamayacağını belirtti.
ŞEHİT HABERLERİ OLAĞAN HALE GETİRİLDİ
Her ay meclis toplantısında şehit haberleri geliyor ve artık sayıları yüzlerce ifade ediliyor, bu ülkenin genç evlatlarını hep saygı ile anıyoruz,hep son olsun istiyoruz, meclis olarak askerlerin, polislerin şehit cenazelerini görmek istemiyoruz,malesef içinden geçtiğimiz süreç gösteriyorki dün akşam herkes maç seyrederken yine Hakkaride 5 şehit bir başka ilde 2 Şehit, biz eskiden iki şehit haberi geldiğinde etkinlikleri iptal ederken, otuz,kırk şehit haberi geldiğinde dahi programları devam ettirebilir hale geldik, bunların gayet olağan hale gelmiş ülke durumuna getiriliyoruz,bu tehlikeli bir durumdur.
TERÖR HER YERDE YÜZÜNÜ GÖSTERİYOR
Sultanahmet, Taksim, Beyoğlu, Yeşilköy Atatürk Havaalanında, etrafımızdaki sıradan insanların günün her hangi bir saatinde yaşamını devam ettirdiği bir noktada terör heran çirkin yüzünü göstermeye toplumun bütün kesimlerini insalar arasında farkettirmeksizin katletmeye yönelik yüzünü göstermektedir.
Bu noktaya gelinmemeliydi, Son Havaalanı eyleminde hükümet kaynaklı tarafından açıklanan İŞİD terör örgütünün arkasında uzun dönem devam eden dış politikadan vaz geçilmesi gerekir.
ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTA STRATEJİK DERİNLİK KİTABINDA YAZIYOR
Gökan Zeybek Akp hükümetinin dış politikasını eleştirerek, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yazmış olduğu “ Stratejik Derinlik” kitabını örnek gösterdi ve Akp meclis üyelerinin bu kitabını okumalarını tavsiye etti.
Akp meclis üyeleri okudular mı? Bir kitap,” Stratejik Derinlik” yayınlandı Türkiye’de İki ay öncesine kadar en çok konuşulan siyasetçilerden Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından yazılmış olan bir kitabın bu kitapta yazılmış olan stratejilerin,onu uygulayan hükümetin ükemizi getirdiği nokta budur.sizlere tavsiye ediyorum, bu kitabı bir okuyun! Türkiye’nin nasıl bir maceraya sürüklendiğini görün.2011-2012 de yazılan kitapta yaşanılanları anlıyoruz.”
BASIN YARGILAMASINDA DÜNYA’NIN 1. ÜLKESİYİZ
Dünya’da 160 sıraya gerilemiş olan basın özgürlüğünde çalışan bütün gazetecileri yürekten kutluyorum,196 ülke var, 169 sıraya geriledik, en çok hapiste, mahkemelerde gazetecisi olan, yazdıkları değil, yazamadıkları ile, konuşamadıkları ile yargılanan dünyanın birinci sırasındaki ülkeyiz,Türkiye’de gazetelerin toplam trajı 1970 lerin yüzde yirmisi seviyesindedir, Türkiye de basın özgürlüğünün geldiği nokta bu aşamadadır.
2,5 YILDA 4 BOĞAZİÇİ MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
Belediye bürokrasisinde istikrarın en fazla sağladığı belediyeyiz, 26 müdürlüğümüz var,dönem içinde değişimler söz konusu oluyor, İBB’de bu ay daire başkanlarından müdürlere onlarca görev değişikliğini mecliste bilgilendirme olarak sundular, üst düzey yönetici daire başkanı ve yöneticiler değişti. Soruyorum, Boğaziçi Müdürleri niye sık sık değişiyor, Sarıyer Boğaziçi Müdürlüğüne hayırlı olsuna gitmekten yorulduk, göreve geldiğim 2,5 yılda 4 Boğaziçi müdürü değişti.
22 YILDA İBB 7,5 KAT TRİLYON SARIYERE YATIRIM YAPMASI GEREKİR
Sarıyer Belediyesine “ Batmış Belediye” demenin bir gerekçesi olması lazım.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer de yatırım yapacak, İBB’nin bütçesi 30 kattrilyon, Sarıyer istanbulun en büyük 10. İlçesi, İBB’de Sarıyer’e 1 kat trilyon yatırım tutar, 300 milyon dolarlık bir yatırım. İBB Sarıyer’e 22 yıl içerisinde Her yıl 300 milyon dolardan yani 7,5 milyon dolar yatırım yapmış gibi bir hesap çıkar sizin bütçe anlayışınızdan, Şu eleştiriyi yapıyorum, Akp meclis üyesi arkadaşlarımızdan teknik ve planlama tekniği açısında bu anlamda konuyu bilen arkadaş yok.
BAŞKA BELEDİYE GÖSTERİN ANLINIZDAN ÖPECEĞİM
Sarıyer Belediyesinin bütçesi 300 milyon, bu bütçeden Ayazağanın nüfüsü %15 burada 45 milyon yatırım ayazağaya düşer diyorsunuz,Belediyeyi bilmezseniz hesap böyle çıkıyor,belediyenin temizlik, ulaşım,cenaze,saglık,Ssk , personel,zabıta,tüm bunların giderlerinin düşünülmesi lazım. Tüm ilçelerin belediye büyütçeleri İBB ye gelecek, İbb de doğrudan doğruya bütçe gelirleri içinde, sermaye yatırımları yada doğrudan yatırımların bütçeye oranı eğer Başakşehir Belediyesini ayırıyorum, Tokiden gelen binlerce dönüm satışından elde edilen çok yüksek miktarda gelirleri var, bir kere daha iddia ediyorum,
Başakşehir Belediyesinden başka Sarıyer Belediyesi Kadar kendi bütçesinin içinde sermaye yatırılmarı ve doğrudan alt yapı yatırımları yapan ikinci bir belediye gösterin ben sizin anlınızdan öpeceğim.iddia ediyorum gösteremezsiniz.Mecburi gideleri düşün 60 milyon tutarında yatırım yapıyoruz.
HİZMETLERİN ÇEŞİTLİLİĞİNE BAKINIZ
2017 Yılında yeni binamıza taşınacağız, meclis toplantı salonumuz olacak,grup odaları, grup başkan vekili, komisyon odaları olacak, burada çok daha üstün performansla belediye meclis üyelerimizin yurttaşlarımıza hizmet etmesini sağlayacağız.
Sarıyer Belediyesini Eleştirirken yatırım yapmayan belediye diyemezsiniz. Sayın Başkanımız 7 yıl görev süresinde 100 den fazla park yaptı,bulduğumuz her boş alana park yapıyoruz.25 parktan 150 parka çıkıyoruz, yıllar üzerinde bedellerini ona göre değerlendirmek gerekir.
Belediyeleri değerlendirirken hizmetlerin çeşitliliğine bakmak gerekir.1000 yakın öğrenciler ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanıyor.bu sizin için önemli olmayabilir, bizim için çok önemli.
Sarıyerde vermiş olduğunuz bursların % 20 si Ayazağada öğrencilere ailelerine veriyoruz. 8 ay devam ediyor.ihtiyaç sahibi ailelere onların hiçte onurlarını kırmadan bu yardımı yapıyoruz. Bunlar önemli paylar tutuyor, Belediye sadece yatırım yapan belediye değil. Yardım yapan bir belediyedir.