Son Dakika Haberler

Gökhan Günaydın. Adaylık Süresi Bugün Son. Sarıgül Hariç.

Gökhan Günaydın. Adaylık Süresi Bugün Son. Sarıgül Hariç.
Okunma : 133 views Yorum Yap

Gökhan GünaydınCHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın CHP de adaylık süresi kesinlikle uzatılmayacak yanlız istisnai durumlar hariç açıklaması yaptı. Mustafa Sarıgül için adaylık kapısının herzaman açık olduğu mesajı vermiş oldu.
CHP, yerel seçim öncesi aday belirlemede sıkıntı yaşamamak için aday adaylarından 2 Eylül’e kadar göreve talip olmalarını istedi. Buna göre CHP üyesi olan herkes, yerel seçimde nereye aday adayı olduklarını bugün saat 17.00’ye kadar üyesi oldukları ilçe başkanlığına bildirecekler.
CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, şunları söyledi:
“Bu süre kesinlikle uzatılmayacak. Genelge parti üyesi olan herkesi kapsıyor. Aday olmak isteyen 2 Eylül’e kadar başvurusunu yapacak. Genel Merkez’e başvuru yolu, istisnai durumlar için açık tutuluyor o da şu; örneğin Kasım ayında bir anket yaptırıyoruz ‘X’ isim açık ara farkla önde çıkıyor.
Ancak adaylık başvurusu yapmamış. Ancak onunla seçimi kazanabileceğimizi gördük. Bu gibi transferler ve özel durumlar için Genel Merkez’e başvuru yolunu açık tutuyoruz.”
MUSTAFA SARIGÜL HARİÇ
Kulislerde Günaydın’ın özel durumlar diye tarif ettiği şeyin İstanbul BB Başkanlığı adaylığında adı geçen Mustafa Sarıgül gibi isimler için olduğu konuşuluyor.
Vatan