Son Dakika Haberler

GÜCÜNÜN YETTİĞİNE GÜÇ GÖSTERMEK

GÜCÜNÜN YETTİĞİNE GÜÇ GÖSTERMEK
Okunma : 185 views Yorum Yap

SA_11

Gücünün yettiğine güç göstermek kendi güçsüzlüğünün bir işaretidir.

Maksat kendinden güçlü olanın karşısında gücünü ortaya koymaktır. İşte O zaman yüreklisin, güçlüsün. Elinde gücü olanlar veya Millet adına Devletin gücüyle güçlü olanlar, devlet adamları, başımızdakiler veya siyasi erk olarak iktidar olup muktedir olanlar. Ülkenin menfaatleri için elini taşın altına koyanlar. Uluslararası arenada milletini her türlü savunanlar, koruyanlar. Sözüm size.

 

Arkanıza aldığınız gücü millet adına harcayıp ulusun tüm fertlerinin ortak kanaatine uygun bir şekilde kullanmalısınız. Basına medyaya gözdağı vererek, muhalifleri susturarak elinizde şahsınıza ait olmayan milletin emaneti İktidar gücünü göstermek gücün yettiğine güç göstermek güçlü olmak demek değildir.

 

Elindeki bir iğneyi karşındakine sokarken çuvaldızı da kendine ve kendi yandaşlarına en azından batırmasan da göstermelisin. Gösterebilmelisin ki milletten aldığın gücünü yine millet için kullandığını hissettiresin.

 

Ortalama ulusun yüzde sekseni ortada bir yolsuzluk, rüşvet, adam kayırma, yandaşlara menfaat sağlama, olan bitene göz yumma gibi olumsuzlukların olduğuna inanmaktadır. Bunu herkes gibi iktidar olup herşeye muktedir olanlarda benim kadar bilmektedirler.

Ama ne hikmetse gücünü milletten alan bu muktedirler bunları görmezden gelmekte ve aklama paklama yöntemleriyle milletin gözüne baka baka çuvaldızını da karşısındakine batırmakta veya gözüne sokmaya devam etmektedir.

 

Gerek basın gerek muhalefet ve gerekse sizden olup bir şeylere karşı duranlara her fırsatta güç gösterirken batırmasan da bari iğneyle de olsa yandaşlarına bir güç gösterebilseydin en azından milletin emaneti o gücünün farkında olurdun.

 

Şimdi ne kendine nede muhalefete bir gücün yeter. Çünkü asıl güç gücünün yettiğine değil, gücünün yetmediğine güç göstermektedir.

Kıral çıplaksa giyindirmek değil marifet, Kıral çıplaksa kıral çıplak diyebilmekte marifet.

Salih Akıncı