Son Dakika Haberler

Gülen, Bunların tedavisi tımarhanede dahi mümkün değil

Gülen, Bunların tedavisi tımarhanede dahi mümkün değil
Okunma : 109 views Yorum Yap

Feto_ErdoganFetullah Gülen sert eleştirilerinden birini daha yaptı. dershanelerin kapatılması çalışmasında AKP hükümetine karşı tepkilerini dile getiren Fetullah Gülen tımarhanede tedavileri kabil değildir dedi.
Cumhuriyet gazetesinin haberinde Daha önce yaptığı, “Bize cennetin kapısını kapatmak bile isterler, Firavun sizin karşınızdaysa doğru yoldasınız” açıklamasıyla AKP hükümetini hedef alan Gülen, bu kez de “Öyle rahatsızlıklardır ki tımarhanelerde bile tedavisi kabil değildir” ifadelerini kullandı.
Herkul.Org sitesinde, Gülen’in 15 Kasım Cuma akşamı yaptığı sohbetin 8 dakikalık kısmı yayınlandı.
‘392. Nağme: Fırtınalı dönemlerde istikâmet, sabır ve hâcet namazı’ başlıklı 07.58 dakikalık sohbet özetinde Gülen, şunları söyledi:
Gülen’den çok sert dershane açıklaması
“Muhalif rüzgarlar esebilir, çok defa insanları önüne katıp savurabilir. Karakter bakımından zayıf insanlar, belli çıkarlar, belli menfaatler mülahazasında hep savrulabilirler. Olup biten bu şeyler karşısında katiyen sarsılmama, ye’se kapılmama müminin şiarı olmalıdır. Ezilmeme ‘Allahümmehdi gavmi feinnehüm la yağlemun ev la yağlifun’, ‘Allahım benim bu etrafımdakileri hidayet eyle, beni bilmiyorlar, yapmazlardı bunu’ diyor. İnsanlığın iftihar tablosu. Kime ihtiva etmişsiniz, kimin arkasındasınız, kimin sözü sizin için aydınlatıcı, ışık tutucu, rehber, rehnüma yanıltmayan sözdür. Bence onun arkasında durmak lazım. İhtimal bizim bu dostlarımız genelde ruh aletimizi bilemeyerek bu türlü olumsuz şeylere kendilerini saldılar. Allahım bizim ahvalimizi, efkarimizi, amalimizi ıslah buyurduğun gibi buyuracağın gibi onlarında ahvalini, efkarini, efalini ıslah buyur.