Son Dakika Haberler

Gülen Yüzler Kahvaltıda Buluştu

Gülen Yüzler Kahvaltıda Buluştu
Okunma : 82 views Yorum Yap

imageSarıyer Belediyesi Şifa Yaşam evinde düzenlemiş olduğu “Gülen Yüzler Okulu” etkinliğinde CHP Engelliler Komisyonu’nun gerçekleştirdiği kahvaltıda İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Süreyya Turan “Engellilerin yaşam hakları ve kanunların sağladığı kolaylıklar”  konusunda bilgiler verdi.

Uzman Psikolog Engin Ünalan “ Kardeşler arası dialoğ, Ailelerin kabullenişi ve tepkileri, çocukların ne zaman büyüyeceği, reddetme sürecinin uzun oluşu, gerçekleri kabul edememe, asla iyileşemeyecek, ailenin karşılaştığı depresyon çevrenin bakışları,  kabulleniş “konusunda bilgiler verdi.

CHP Sarıyer İlçesi Ayazağa’da hazırlamış olduğu engelsiz yaşam atölyesinde “ uzun yıllar kendi imkanları ile yapmış oldukları elişi, yastık,kıyafetler,takılar ile Engelliler komisyonu dahilinde gönüllüler olarak hizmet ediyorlar ve toplanan yardımlar ile engellilerin araç ihtiyaçları, sağlıklı bakım üniteleri oluşturulması, ilçede engelli tüm vatandaşların hukuki sorunları, iş ve sosyal yaşam imkanlarını sağlamaya çalışıyorlar.

Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı İsmail Erdem, Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOM) olarak ilçemizde ulaşabildiğimiz tüm engelli vatandaşlarımıza, sağlık, sosyal yardım ve eğitim vererek engelsiz bir yaşam oluşturmaya çalışıyoruz, ilçemizde 4 bin engelli olduğunu ve sorumluluklarımızı biliyoruz dedi. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Meclis üyesi Sevim Yalınkılıç,Sevim Çelebi, Hayrettin Dereli, Mustafa Balcı,SEKOM Sorumlusu Mahmut Kement, katıldılar.