Son Dakika Haberler
“width=“1080

Gümülcinede Taksim Direnişi Desteklendi. Tahsin Salihoğlu Millet vekillerini Kınadı..

Gümülcinede Taksim Direnişi Desteklendi. Tahsin Salihoğlu Millet vekillerini Kınadı..
Okunma : 2.108 views Yorum Yap

image
Türkiye’de Taksim Gezi Parkı direnişine karşı uygulanan aşırı ve orantısız kuvvet kullanımı Gümülcine’de protesto edildi.
Taksim’de direnenlere destek amacıyla Gümülcine Parkı’nda 3 Haziran Pazartesi günü düzenlenen gösteriye Batı Trakya Türklerinden 50-60 kişilik bir grup destek verdi.
SYRIZA Partisi Rodop ili sabık milletvekili Mustafa Mustafa ve sabık milletvekili Çetin Mandacı’nın da katıldığı eylemde “Şiddete Hayır” “Diren Gezi” “Dayanın Bre Kızanlar Yanınızdayız” dövizleri taşındı.
Taksim Gezi Parkı’na destek amacıyla Gümülcine Parkı’nda düzenlenen eylem barışçıl bir şekilde sona erdi.
Öte, yandan akşam saatlerinde anamuhalefet partisi SYRIZA Gençlik Kolu da Taksim Gezi Parkı’na destek amaçlı bir protesto yürüyüşü düzenledi.
Azınlıkça Online©
image
TAHSİN SALİHOĞLU GÜMÜLCİNE MİLLET VEKİLLERİNİ KINADI
Avcılar eski belediye başkanı Tahsin Salihoğlu, Eski Batı Trakya Türkleri Genel Başkanı olan Tahsin Salihoğlu bugün Gümülcine Eski Millet vekili olan Çetin Mandacıyı telefonla arayarak kınadığını belirtti.
TahsinSalihoğlu açıklamasında. Azınlıkta yaşayan Türk Millet vekilleri hangi şartlarda olursa olsun ve ülkemizde hanği düşünce ve siyasette ki bir parti iktidarda olsa dahi yurt dışındaki Türkler ve Yaşadıkları topraklarda millet vekilliği hakkını kazanmış olanlar Türkiyeyi yurt dışında protosto edemezler. Bu hareket Türklere hizmet değil bulundukları devletlerin hükümetlerine hizmet etmeleri demektir..
Ülkemize karşı yapılan bu protesto hareketleri hangi durumda bulundukları Ülkelerde Türk vatandaşlarımızı haklarını korumaya hizmet etmemektedir..
Unutulmamalıdır ki.. bu hareket sadece ihanet besler ve Yurt dışında bulunan azınlık türkleri zor durumda bırakan çalışmalar içerisine girmektedir..
Heleki Yunanistanda yapılan bu protesto Batı Trakya Türklerini derinden yaralamıştır. millet vekilleri Türk halkından özür dilemelidir..
Tahsin Salihoğlu Türkiyede bulunan Batı Trakya Türkleri olarak yaşanan olayı kınadıklarıı ve yeniden değerlendirme yapmak için en kısa sürede toplanıp değerlendirme yapacaklarını açıkladılar..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)