Son Dakika Haberler

Gürsel Tekin, " Bende Adayım" Diren İstanbul Yanlız Değilsin.

Gürsel Tekin, " Bende Adayım" Diren İstanbul Yanlız Değilsin.
Okunma : 128 views Yorum Yap

Gursel Tekin
Bende adayım. Gürsel Tekin Benden başka daha adaylığını açıklamamış 2 arkadaşımız daha var.
CHP de siyaset İstanbul adaylığı için süpriz bir şekilde devam ediyor, Çok iddialı bir şekilde Mustafa Sarıgül’ün partiye katılacağını açıklamasından sonra CHP’nin içinde gerçek CHPliler olarak anılan guruplar tepki göstermiş ve sosyal paylaşım sitelerinde büyük savaş vermişlerdi. CHP istanbulu kazanmak için mücadele ediyor. Bugün istanbul adaylığı için Gürsel Tekin bende adayım dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin 2 bine yakın kadın ve gencin CHP’ye katılım töreninde konuştu.
Gerçek gündemin haberine göre, Gürsel Tekin konuşmasında İstanbul Belediye Başkan Aday Adaylığı için de güçlü sinyaller verdi. Tekin Kurban Bayramı’ndan sonra adaylığını açıklayacağına dair sinyaller vererek “Kurban Bayramı’ndan hemen sonra İstanbul’un yeniden kurtuluşu için düğmeye basacağız” dedi.
İşte Tekin’in CHP Tuzla İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği o konuşma:
“Değerli Cumhuriyet Halk Partililer. Değerli dava arkadaşlarım. Bugün çok anlamlı bir gün…
Bugün, İstanbul’un kurtuluşunun 90. yıldönümünü kutluyoruz. Ve bugün çok anlamlı bir tören için buradayız. İki mutluluğu birden yaşıyoruz….
Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisinin, yani CHP’nin geleceğe emin adımlarla yürüyeceğinin işaretini bir kez de Tuzla’dan vereceğiz.
Kuran ve kurtaranların partisi CHP’nin ilkelerine inanan ve o ilkeleri tereddüt etmeden hayata geçirmek isteyen arkadaşlarımız, hiç kimsenin icazetini beklemeden, icazet arayışı içinde olmadan altıok’un çatısı altına geldiler. 6 Ekim’de; yani İstanbul’un kurtuluş gününde, İstanbul’un yeniden kurtarılması için önemli bir tercih yaptılar.
Türkiye’nin sürüklenmek istendiği karanlığın farkında olan yüzlerce yurttaşımız, CHP’de siyaset yapmanın bir yurttaşlık görevi olduğunun bilinciyle büyük ailemize katıldılar. Bugün partimizin saflarına katılan tüm yurttaşlarımıza hoşgeldiniz diyoruz!
CHP’Yİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCELERİ VAR ETMİŞTİR
90 yıllık tarihimizi var eden ana unsurun ”ilkelerimiz” olduğunu bilen, kendisini partimizin kurumsal kimliğinin üstünde görmeyen, ”CHP’den ne alabilirim?” diyen değil, ”CHP’ye ne verebilirim?” diyen herkese kapımız açıktır.
CHP’yi bugüne kadar ilkeleri, ideolojisi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünceleri var etmiştir. CHP’yi emektar ve cefakar örgütü yaşatmıştır. Bundan sonra da böyle olacaktır. CHP’nin geleceği, örgüt emekçilerinin güvencesindedir.
Değerli arkadaşlarım yıllarca iktidar olamadık ama buna rağmen örgütümüz birgün dahi olsun ilkelerini terk etmedi. CHP örgütü, ülkesine de partisine de düşüncelerine de her koşulda sahip çıktı.
Bugün Tuzla’dayız. İstanbul’un en büyük ilçelerinden birindeyiz. Tuzla, yıllardır karanlığa mahkum edildi. Sosyal hayat Tuzla’da neredeyse sıfırlandı. Sahilleri halka kapatıldı. Tuzla adeta sahipsiz bırakıldı. Tuzla halkına çaresizlik dayatıldı. Yüzbinlerce insanın yaşadığı Tuzla’da bugün tek bir sinema salonu dahi yok!
Biz bunu kabul etmiyoruz! Halkımızın bu kötü yönetime mahkum edilmesini içimize sindiremiyoruz.
ÇARE CHP’NİN İLKELERİDİR
Şu unutulmasın ki; CHP’nin ve CHP’lilerin olduğu her yerde çare vardır. Çare halkın kendisidir, çare Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Çare, CHP’nin ilkeleridir, kadrolarıdır, altıok’udur…
İşte bu yüzden diyoruz ki; Kimse umutsuz olmasın: Bugün 6 Ekim…
İSTANBUL SAHİPSİZ DEĞİLDİR
İstanbul’un kurtuluşunun yıldönümünde bir kez daha haykırıyoruz: İstanbul sahipsiz değildir. İstanbul çaresiz değildir!
En karanlık dönemlerde, herkesin umudunu kaybettiği anlarda bile CHP kadroları hep bir çözüm bulmuş, hep ışığın peşinde olmuştur. İstanbul’un yeniden kurtuluşu için dün olduğu gibi bundan sonra da sevdamızın peşinde koşacağız…
GEZİ RUHUNU YAŞATMAK İÇİN KAZANACAĞIZ
Gezi ruhunu yaşatmak, yeşile, çevreye, demokrasiye sahip çıkmak için direnecek ve kazanacağız!
Değerli arkadaşlarım. İstanbul’u yeniden kurtarmak, hepimizin görevidir. Ve bu görev için tereddüt etmeden alanlarda, kondularda, parklarda, fabrikalarda; hayatın her alanında kararlı bir şekilde olacağız.
Kent mağdurlarının hakkını aramak için alanlara çıkacağız. 2 B mağdurlarının haklarını alabilmek için meydanlara ineceğiz. Kentsel Dönüşüm adı altında yapılan yağmaya dur demek için; yerinden yurdundan sürgün edilenlerle kol kola olacağız.
Betona mahkum edilen, yeşile hasret bırakılan halkımız için meydanlarda hep birlikte haykıracağız.
DİREN İSTANBUL YALNIZ DEĞİLSİN
Ümraniye’de, Esenyurt’ta, Bakırköy’de, Sultangazi’de, Güngören’de ve Bağcılar’da partimizi büyütmek için yeni katılım törenleri düzenleyeceğiz.
Kurban Bayramı’ndan hemen sonra İstanbul’un yeniden kurtuluşu için düğmeye basacağız. Diren İstanbul, yalnız değilsin! Diren İstanbul, çaresiz değilsin! Hepinizi saygıyla selamlıyorum…”
İŞTE CHP’YE KATILIM TÖRENİNDE BULUNAN İSİMLER
CHP’ye katılım töreninde çok sayıda CHP’li de hazır bulundu. İşte o isimler…
“CHP eski MYK üyesi Mehmet Ali Özpolat, CHP İstanbul eski İl Başkanı Şinasi Öktem, CHP Milletvekili Kadir Öğüt, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, CHP Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Ali Gökçek, CHP Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Nuhoğlu, İstanbul Belediyesi Meclis üyeleri, CHP İl Genel Meclisi üyeleri, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Sözcüsü Özgen Nama, CHP İBB eski Grupbaşkanvekili Kemal Akar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu’nun Başdanışmanı Şükrü Karaca, Orhanlı Belediyesi eski Başkanı Cemil Ekşi, CHP Beyoğlu Belediye Başkan Aday Adayı Aylin Kotil, CHP İstanbul Eski İl Başkanı Bahri Şahin, CHP Şişli Belediye Başkan Aday Adayı Dursun Çaltı, CHP Şişli Belediye Başkan Aday Adayı Kenan Malkoç, CHP Büyükçekmece Belediye Başkan Aday Adayı Erkan Koçali, CHP İstanbul Kadın Kolları eski Başkanı Oya Tümer,
CHP Ataşehir Eski İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz, CHP İstanbul İl Genel Meclisi Eski Başkanvekili Orhan Ürkmez, CHP Eski İstanbul İl Sekreteri Mehmet Uğur Afacan, CHP İBB Meclis Üyesi Kasım Keskintaş, CHP Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Günenç, CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Hüsnü Süslü,
CHP Kağıthane Belediye Başkan Aday Adayı Fevzi Şit, CHP İstanbul Eski İl Sekreteri Uğur Göksoy, CHP İl Genel Meclisi Üyesi Koza Yardımcı, CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Ali Turabi Artuç, CHP Sariyer Belediye Başkan Aday adayı Nazan Özbaykal, CHP Sultanbeyli Belediye Başkan Aday Adayı Reşat Şahin Öztürk ve eski ve yeni İlçe başkanları ile çok sayıda belediye başkan aday adayı.”