Son Dakika Haberler

Gürsel Tekin, Ey Billboard Çeteleri, Ayaklı Billboard Olarak Dolaşırız..

Gürsel Tekin, Ey Billboard Çeteleri, Ayaklı Billboard Olarak Dolaşırız..
Okunma : 11 views Yorum Yap

BillboardCHP Genel Sekteri Gürsel Tekin, “Ey billboard çeteleri, bunu kabul etmezseniz size dar ederim. Size 24 saat süre veriyoruz. Numaralar çekmeye kalkmayın, kararınızı verin. CHP çaresiz bir parti değildir. Ayaklı billboard olarak dolaşırız” diye konuştu.

-ARINÇ’IN AÇIKLAMALAEINA TEŞEKKÜR

Tekin, Arınç’ın itirafta bulunduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Arınç, ‘Herkesin çocuğu değil’ diyor. Biz herkesin çocuğunu değil uzun yıllardır kurye olarak kullananları kastediyoruz, kupon arsaları kullananları kastediyoruz. Elbette bütün bakanların çocuklarını kastetmiyoruz. ‘Benim çocuğuma da kadro teklif ettiler’ dedi. Size de çocuğunuza da teşekkür ediyorum, kirliliğe bulaşmadığı için. Bu tartışmalar ayıplı tartışmalardır. Siyasetin siyasetçinin ailelerinin çocuklarının kirli işlerde olması düşünülebilecek bir tablo değildir. Geldiğimiz ülke fırsatlar ülkesi olduğu için, çürümüş bir sistem olduğu için bunları söylemek zorunda kalıyoruz.”

-“TEK HAVUZDA İMAR UYGULAMALARINI YÖNETMEK İSTİYORLAR”-

İkinci itirafın da Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’dan geldiğini söyleyen Tekin, “Sayın Babacan bir gece yarısı kalem oynatarak milyar dolarlar elde edildiğini ifade etmişti. Organize yolsuzlukların, organize imar çetelerinin nasıl çalıştığını sizlerle paylaştım. Tek tek tarif ettim arkamdaki haritayla. Erdoğan’a mektupla gönderdim. Babacan günaydın, 5 yıl geçti” diye konuştu.

Sadece İstanbul değil Türkiye coğrafyasının tamamına bakıldığında milyar dolarlık rantların sağlandığını, tahsislerin bir kalemde çıktığını belirten Tekin, yeni çalışmayla ise imar uygulamalarının tek bir merkeze bağlanmasının istendiğini kaydetti. Belediye başkanlarına seslenen Tekin, “Bu film belediyelerin imar yetkisini ortadan kaldırma filmidir. Yerelleşeceğiz diyorlardı ya, tek havuzda tek merkezde imar uygulamalarını yönetmek istiyorlar” dedi.
Tekin, “İmar uygulamalarını tartışmak için kimi istiyorsa bir AKP’li arkadaşımı davet ediyorum” çağrısında da bulundu.
İmar uygulamalarının yanı sıra alışveriş merkezleri (AVM) yasasının da tartışıldığını ifade eden Tekin, “AVM yasası bile ayıplı bir konudur. Esnaf odalarının baskı atında olduğunu biliyorum, kaç esnaf intihar etti, kepenk kapattı. Karabük gibi ufacık bir ilin ortasına iki tane AVM koyuyorsunuz” diye konuştu.

Tartışmalarda Alman modeline işaret edildiğini de kaydeden Tekin, “Almanların uygulamış olduğu bütün yasaları uygulayayım, sonuna kadar arkanızda olacaksınız. Alman yasasını uygulamaya kalkışırsanız parlamentodakilerin yarısı, belediye başkanlarının yarısı tutuklanır. Almanya’daki uygulamalarda rant elde edemezsiniz, çekirdek bile elde edemezsiniz. Devletin helikopteriyle asker çocuğunu ziyaret ettiği için istifa etmek zorunda kaldı, alman bir bakan. Türkiye sizin için fırsatlar ülkesi ama gariban amca, esnaf için fıtratlar ülkesi haline geldi” dedi.

-“YOLSUZLUKLA MÜCADELE YASASI ÇIKARALIM”-

Tekin 17-25 Aralık süreçlerine de değinerek, “Organize yolsuzluğu, devletin çeteleşerek nasıl soyulduğunu gördük. 4 bakan değil, birçok bakan daha var. 4 bakan suçüstü olmuş, belgelenmiş bakanlardır” dedi. Bakanların yolsuzluklarına çocuklarını da bulaştırdıklarını, oysa bir babanın evladından daha kutsal bir şeyi olamayacağını söyleyen Tekin, “Başbakan ‘yolsuzlukları yapan kardeşim de olsun elimi keselim’ demiş. El kesmelere karşıyız. Bir önerimiz var, siz de yorulmayın. Geniş çaplı, kapsamlı bir yolsuzlukla mücadele yasası çıkaralım, siz de yorulmayın. Merkel’e sorabilir mi bu soruları, size de sormasın. Kapsamlı yolsuzluk yasasına ‘evet’ deyin y da siz hazırlayın bizim yanımızda yer alın” önerisinde bulundu.

-“EY REKLAM ŞİRKETLERİ, EY BİLLBOARD ÇETELERİ…”-

CHP’nin bu tarihler arasını “Yolsuzluk Haftası” olarak ilan ederek, 30 ilde billboard çalışması hazırlığında olduğunu da açıklayan Tekin, ancak afişlerin billboardlara asılmasının engellenmek istendiğini öne sürdü. Tekin, billboardlar için 3 katı fiyat istendiğini ona da “eyvallah dediklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Ayın 17’siyle 21’i arası bütün billboardlar kapalıymış, ’21-28’i arasını ancak verebiliriz’… Haddinizi, hududunuzu bileceksiniz, çok açık söylüyorum. Ey reklam şirketleri, ey billboard çeteleri, sakın ha 17 Aralık ve 25 Aralık’ta bunu kabul etmezseniz size dar ederim. Kendi paramla, Türkiye’de bir daha rezalet yaşanmasın diye billboard yaptıracağım, şimdi bana kırk tane numara çekiyorsunuz. Bu firmaların sahiplerinin de kim olduklarını biliyoruz. Umut ederim ki yarına kadar benim bu teklifime bir cevap verirler. Vermezlerse CHP çaresiz bir parti değildir. Kendi çaremizi buluruz. CHP örgütü olarak, başta Gürsel Tekin partinin Genel Sekreteri olarak ayaklı billboard olarak dolaşırız. Size 24 saat süre veriyoruz. Böyle numaralar çekmeye kalkmayın, kararınızı verin” dedi.