Son Dakika Haberler

Gürsel Tekin Marmara Romanları ile Buluştu.

Gürsel Tekin Marmara Romanları ile  Buluştu.
Okunma : 156 views Yorum Yap
tekin_sariyerdeCHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Çayırbaşı’nda dernek lokalinde, Marmara Romanlar Federasyonunun davetlisi olarak katıldı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Belediye Başkan Yardımcıları ve Partililer katıldı.
Belediye Başkan Aday Adayları Gürsel Tekin’in yanındaydı.
2014 yerel seçimlerinde Sarıyer’de Belediye Başkan Aday Adayları ve meclis üyesi aday adayları toplantıya iştirak ettiler. kalabalık bir ortamda gerçekleştirilen ve oldukça küçük olan dernek lokalinde halk dışarıda toplandı.
Yoğun kulislerin olduğu gözlemlendi. Başkan aday Adaylarından, DR. Cengiz Alp, Nazan Özbaykal, Ali İhsan Özdemir, M. İhsan Tanyıldız, Kağıthane Belediye Başkan Aday adayı Fevzi Şit ve meclis üyeliği aday adayları CHP Genel başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile görüşme telaşındaydılar.
Çayırbaşı Mahallesi’nde Roman yurttaşlarla bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e büyük sevgi gösterisinde bulunuldu.
Kalabalık bir halk kitlesinin karşıladığı ikili, Çayırbaşı’nda mütevazi bir kahvehanede buluştukları Roman yurttaşlarla Kentsel Dönüşüm konusunda görüş alış verişinde bulundu.  Birçok Roman dernek temsilcisi ve yöneticisinin de iştirak ettiği halk toplantısının ortak fikri; hiçbir hile veya kandırmacaya fırsat vermemek ve yurtlarını terk etmemek oldu.
Tekin: Başbakan’daki yetkiler Obama’da yok
Kentsel Dönüşüm başta olmak üzere toplumu ilgilendiren tüm konuların seçilmiş yerel yöneticiler tarafından halkın desteğiyle yürütülmesi gerekliliğinin altını çizen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin; “ Bakanlık bürokratlarının kararlarının ön plana çıktığı, halkın iradesi yok sayılarak seçilmiş belediye başkanlarının yetkilerinin neredeyse ilçe kaymakamlıklarına bahşedildiği bir düzende yaşatılmaya çalışılıyoruz. Kimsenin yetki iradesi kalmamış, herkes başbakanın iki dudağı arasından çıkan kelimelerle işini yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iradesi başbakanın eline teslim edilemez, kimse sınırsız yetkilere sahip olamaz. Oysa bugün başbakanın yetkileri dünyayı yöneten Obama’nınkinden bile çok” diye konuştu.
Başkan Genç; “Kenetlenen ellerimizi bırakırsak çakallara yem oluruz”
Konuşmasına Sulukule örneğiyle başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, her türlü aldatmacaya ve hileye karşı birlik ve beraberliğin bozulmadan devam etmesini ve kenetlenen ellerin koparılmasına izin verilmemesini aksi takdirde çakallara yem olunacağını belirtti. Başkan Genç, aldığı görev icabı; Sarıyerli Romanların yurtlarından ve evlerinden edileceği hiçbir oluşuma veya karara razı gelmeyeceğinin de altını çizdi.
Roman dernek temsilcileri: Şükrü Genç’in bakışlarında bile samimiyet var
Halk toplantısında yer alan İstanbul’un çeşitli semt ve ilçesinden gelen Roman dernekleri temsilcileri, kimsenin kendilerini olaylardan ve kararlardan bihaber görmemelerini tavsiye ettikleri konuşmalarında, özellikle Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Roman yurttaşlara karşı duyduğu içtenlik ve samimiyetten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Marmara Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu, Beylikdüzü Romanlar Derneği, Avcılar Romanlar Derneği, Büyükçekmece Romanlar Derneği, Çatalca Romanlar Derneği, Kırklareli Romanlar Derneği, Malkara Romanlar Derneği ve birçok dernek temsilci ve üyelerinin katıldığı buluşmada söz alan Romanlar; “Biz duyarlı insanlarız, Başkan Genç’in gözlerine iyi bakın, ondaki samimiyeti iyi görürsünüz” diyerek, yapmacık ve gayrı samimi yöneticilerle, Roman dostu Başkan Genç arasındaki uçuruma dikkat çektiler
tekin2tekin3