Son Dakika Haberler

Gürsel Tekin'den Mustafa Sarıgül'e Gezi Sorgulaması

Gürsel Tekin'den Mustafa Sarıgül'e Gezi Sorgulaması
Okunma : 129 views Yorum Yap

taksim_gurselGürsel Tekin, Mustafa Sarıgül diyologları başladı, ince mesajlar ve küçük eleştiriler siyaseti güzelleştiriyor.
Mustafa Sarıgül Gezi de Pozisyon almadı sorgusu Taksim direnişinde meydanlarda olmayışını sorguladı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP’den Sarıgül’e karşı aday olan Tekin, ‘olası’ rakibi için ‘Gezi sırasında pozisyon almayan biri CHP tabanını ne kadar temsil eder emin değilim’ dedi.
Yerel seçimlerde sonucu en çok merak edilen İstanbuliçin CHP’de kazan kaynıyor. Sarıgül’ün partiye katılımıadaylığındaki belirsizliği sürerken, muhtemel rakibi CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, Sarıgül’ü topa tuttu.
Milliyet gazetesi yazarı Aslı Aydıntaşbaş dün konuştuğuTekin’in açıklamalarını bugün köşesine taşıdı. İşte o sözler:
GEZİ’DE POZİSYON ALMADI
Dün konuştuğum Gürsel Tekin, ısrarla ”Rekabetten güç doğar. CHP tek bir isme mahkûm değil” dedi. Sarıgül’ü sorduğumda ”CHP’nin sadece 28 Şubat mimarlarının desteklediği adaya kalmayacak kadar önemli” olduğunu söyledi. Eyvah! Sonra ekledi
Ne dediğinizi duyar gibiyim: ”Demokrasi iyi hoş da, bizim memleketimiz Fransa, Almanya,İngiltere, Amerika’ya benzemez. Adaylar şimdiden böyle konuşursa…?” Sahi yerel seçimdebirden fazla aday çıkması, CHP’deki çok sesliliğin parti içi demokrasiye yansıması mı, yoksa Mart seçimlerinin altın tepsi içinde Kadir Topbaş’a (veya esrarengiz Ak Parti adayı kimse)teslim edilmesi mi?
SARIGÜL İÇİN NE DEMİŞTİ?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, kısa bir süre önce TGRT Haber’de yayınlanan Basın Odası programında Hadi Özışık ve Gülden Kalecik’in sorularını yanıtlamıştı. Asli Aydıntaşbaş’In yazısı için tıklayınız