Son Dakika Haberler

Gürsel Tekin,Kiracı bile olmayan birinin söz hakkı yoktur.

Gürsel Tekin,Kiracı bile olmayan birinin söz hakkı yoktur.
Okunma : 73 views Yorum Yap


gurseltekin_7898Yerel seçim tarihi yaklaştıkça partilerin İBB adaylarıda bir yarış içerisine girdi.CHP İstanbul adaylarından Gürsel Tekin, Sürekli ne zaman partiye katılacağı merak edilen Mustafa Sarıgül için Ben partiliyim, sarıgül partili değil. Ben evsahibiyim açıklaması yaptı.

Kiracı bile olmayan birinin söz hakkı yoktur.

CHP’li Gürsel Tekin, İstanbul’daki muhtemel rakibi Mustafa Sarıgül’e Azeri atasözüyle seslendi: Kavgada vurma gücü olmayan kaldıramayacağı taşa sarılır! Sarıgül partili değil, ben ev sahibiyim.

Akşam gazetesini haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’den Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’le ilgili yeni açıklamalar geldi. Kendisine sürekli Mustafa Sarıgül’ün sorulmasından rahatsız olduğunu belirten Gürsel Tekin, “İBB Başkanlığı için partimin beni tercih edeceğine inanıyorum” dedi:

– ‘Sarıgül veya bir başkasının aday olması halinde nasıl bir tavır sergileyeceksiniz’ sorusu açıkçası beni çok kızdırıyor. Sarıgül daha partili bile değil. Burada ev sahibi benim, o kiracı bile değil. Kiracı bile olmayan birinin söz hakkı yoktur! Beni kimse ilgilendirmiyor, ben, partimin benimle beraber İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını alacağına inanıyorum. Azeri’nin dediği gibi kavgada vurma gücü olmayan kaldıramayacağı taşa sarılır!

BDP KENDİSİNİ KANDIRIYOR

– (BDP’li milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in adaylığı konusunda) Sırrı arkadaşımdır. Bana sözü var. ‘Aday ol, ben sana oy vereceğim’ demişti. Benim asıl baktığım partisinin ne diyeceği. Sırrı Sürreya Önder’in aday olması bana ve partime zarar vermez. Aksine yararı olur. Her ne kadar HDP adı altında olsa da böyle bir adaylıkta Önder BDP’nin İBB Başkanı adayıdır. BDP’nin zaten İstanbul’da aldığı oy iki yüz bindir. BDP Doğu ve Güneydoğu kökenli vatandaşlarımızın oylarını topladığını iddia etse de bu doğru değildir. Doğu ve Güneydoğu kökenli vatandaşlarımızın İstanbul’da yaklaşık 2 milyon 500 yüz bin oyu var. Bunların çoğunu BDP değil, AKP topluyor. BDP bu konuda kendini kandırıyor.

RANT LOBİSİNİN DEĞİL HALKIN ADAYIYIM

Gürsel Tekin, İstanbul’u betonlaştıran rant lobisinin adayı olmayacağını, halkın adayı olacağını söyledi: İstanbul’u AVM çöplüğünden kurtarıp depreme dayanıklı alt yapısı sağlam olarak yeniden inşa edeceğiz.