Son Dakika Haberler

HALK EKMEK MOBİL UYGULAMASI SARIYER’DE

HALK EKMEK MOBİL UYGULAMASI SARIYER’DE
Okunma : 2.119 views Yorum Yap

İBB Meclis Üyesi Görkem Kurşun. İBB’nin Sarıyer’de yapmış oldu çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

Daha önce Sarıyerlilerin kullanımına kapalı olan 1.800 bin m2’lik Atatürk Kent Ormanı açmış bulunmaktayız. 18 km yürüyüş alanı bulunmakta ve alana 4 giriş bulunmakta, metro ile ulaşıma sabit bir noktada.

Çayırbaşı’nda bulunan 320 bin m2 fidanlığımızın da halkın kullanımına açıyoruz. Burada İSMEK’in Bahçıvanlık Okulunu getireceğiz, 2021 Haziran ayında imalatına başlayıcağız,

Sarıyer’de bulunan 9 parkımızın tadilatını yaptık, 15 Temmuz parkına güvenlik gelecek, Nadir Nadi Parkı çimlerle kaplı olan alanda güller bahçesi yaptık, burada uzun ömürlü bitkiler yetişecek.

Sarıyer – Çayırbaşı arasında atık su hattı çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda Büyükdere’de Bayırbaşı’na geçeceğiz, buradan artık denizlere atık su boşalımı olmayacak. Ben Sarıyer tarihinin. En büyük projelerinden birisi olarak nitelendiriyorum.

Yılladır beklediğimiz ama bir türlü yapılamayan Sarıyer – Beykoz hattı vapur seferlerimiz başladı. Sarıyerimize hayırlı olsun.

Zekeriyaköy 1. Cadde mecliste gündem oldu. Hafta içnde İSKİ yetkilileri ile birlikte incelemelerde bulunduk çok kısa bir sürede bitmesini planlıyoruz. Burası Zekeriyaköy-Uskumsu ve Kilyos’a güzel bir yol olacak.

Sarıyer’de maalesef İĞDAŞ’ın yapmadığı yerler vardı. Kazım Karabekir, Uskumruköy. FSM. Tarabya, Kireçburnu mahallelerinde burada yaklaşık 1 sokakta 20 haneye doğalgaz bağlamış bulunmaktayız.

FSM Mahallemizde su sıkıntısı vardı, önümüzdeki aylarda çözülmüş olacak, İETT Küçük otobüslerde deneme seferleri başlamış durumda.

İBB Meclisinde çokta gündem olan, AK Parti ve MHP oyları ile Halk Ekmek büfeleri reddedildi, Halk Ekmek büfelerini koyamıyoruz. Bunada alternatif bir çözüm bulduk. Mobil büfelerle Istanbul’un 40 noktasında halkımıza Halk Ekmek’i sunmuş olacağız. Herkese hayırlı olsun.