Son Dakika Haberler

HALKIN VE CUMHURİYET’İN MECLİSLERİNDEN KAÇIYORLAR

HALKIN VE CUMHURİYET’İN  MECLİSLERİNDEN KAÇIYORLAR
Okunma : 91 views Yorum Yap

Kamuoyu yoklamaları AKP yerel yönetimlerindeki kadrolarında huzursuzluğa yol açtı. Meclis üyeleri, AKP kadroları Hükümet, kamu kurum ve kuruluşları bir gece ansızın nasıl bir yasa çıkacağını bilemiyor, Ülke tek adam siyasetine tıkanmış durumda. Halkın ve Cumhuriyetin Meclislerinden her fırsatta kaçıyorlar..

GÜNDEM SARIYER HALKININ MÜLKİYET SORUNU

Her şey güzel başlamıştı.

Tarih 31 Ocak 2017 Sarıyer Belediyesi Meclis Gündemi CHP ve AKP meclis üyelerine mail ve özel posta olarak ulaştırıldı.

Tarih 04 Şubat 2017 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı mahalleleri için düzenlenen İslah ve İmar Planları için Mülkiyet Sorunu’nun kökten çözümlerinin halkla birlikte çözüme kavuşturulması ve gerçekleştirilmesi için kurulan Sarıyer Belediyesi İrtibat bürolarını açılışını mahalle halkı ve CHP Meclis Üyeleri ile birlikte gerçekleştirdi.

Gece gelen bir haber Türkiye’de gündemi derinden sarstı.

Referandum TBMM oylama ile geçti HALK MERAKLA BEKLİYOR, Meclisten 339 oyla geçen referandum için halk oylaması henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a sunulmadı. Referandum analizlerinde tüm bağımsız kuruluşlar Evet için 39.9 – 41.2 – 42.1 gösteriyor. Hayır için ise 57.6 – 57.4 – 58.2 olarak kamuoyu yoklamalarında gözükmektedir.

TÜRKİYE TARİHİNE NOT DÜŞÜLÜYOR

AKP 1942’Yİ YAŞIYOR – YAŞATIYOR

Varlık Fonu: Akıllara geçmişi hatırlattı (11 Kasım 1941 tarihinde, özellikle gayrimüslüm ticaret erbabını hedefleyen varlık vergisi kanunu çıkartıldı.)

1942 yazı boyunca İstanbul gazetelerinde hırsızlık, karaborsacılık, vurgunculuk ve ihtikârla ilgili haber ve yazılar ön plana çıkarıldı. Hemen her gün ve her gazetede “karaborsacı Yahudi” tiplemesini içeren karikatürler yayınlandı.”

Halkın merakla beklediği bu yasadan sonra devamında “Varlık Vergisi” çıkarılacak mı?

TARİH 05 ŞUBAT 2017 GECENİN BİR VAKTİ

Tarih 06 Şubat 2017, saat : 08.00. Ulusal Medya Haberleri : AKP Hükümetinin (KHK) kararı ile gece almış olduğu bir kararla “Varlık Fonu” ilan edilmiş, “BOTAŞ, TPAO, ZİRAAT BANKASI, PTT, TURKSAT, ETİ MADEN, ÇAYKUR, TÜRK TELEKOM varlık fonuna aktarılmış ve yeni “ Varlık Fonu A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerine Yiğit Bulut, Kerem Alkin, Himmet Karadağ ve Oral Erdoğan atanmıştır.

TARİH 07 ŞUBAT 2017- SARIYER BELEDİYE MECLİSİ

“GÜNCEL TARİHİN ANATOMİSİ”

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı, CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek Sarıyer Belediye Meclisinde, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun  Meclis’te yaşanan olaylar neticesinde 15 dakika ara verdi, Meclis birleşimine ara verilmesinden sonra Gökan Zeybek yapmış olduğu gündem dışı konuşmasında “Bir gece önce yaşanan ve Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren asıl konuya dikkat çekerken Sarıyer halkına mesaj verdi.

CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek kürsüden salonda olmayan AKP meclis üyelerine seslendi, AKP Meclis üyeleri Sosyal paylaşımdan canlı yayında izledi.

Gökan Zeybek’in konuşmasını buradan İZLEYEBİLİRSİNİZ

KONU MÜLKİYET OLUNCA MECLİSİ TERK ETTİLER

Gökan Zeybek konuşmasına başladı : “Siyasetçinin temel görevi nerede bulunursa bulunsun, toplumun sorunlarına ve beklentilerine göre hareket etmelidir. Her Belediye Meclis Üyesi’nin görevi halkın sorunlarına eğilmektir. Görüşleri mecliste aktarmak gerekir.”

İBB Meclisinde, Türkiye’deki bütün meclislerde Sarıyer Belediye Meclisi gibi bütün vatandaşların katılım gösterdiği, bütün görüşmeleri izleyebilme imkanı olan bir belediye meclisi yoktur. O nedenle Sarıyer Belediye Meclisi sadece seçilen üyelerle değil dernekler, muhtarlar, STK’lar ve elbette halkın katılımıyla yapılır. Bugün burada da sizin beklentilerinize uygun konuşma yapmak yerine dedikodular üzerinden uydurma mektuplarla gündemi değiştirmek girişiminin siyasete hiçbir katkısının olmayacağını düşünüyorum.

“Bir gül kadar güzel ol, ama dikeni kadar zalim olma, Birine öyle bir söz söyle ki, ya yaşat, ya öldür. ama asla yaralı bırakma.” (Şems Tebrizi)

Biz 62 milyon gelirle aldığımız geliri 315 milyon gelire ulaştırdık. Sarıyer Belediyesi 315 milyon gelir, 310 milyon gider, 5 milyon da gelir fazlası vermiştir.

Geçmiş dönemin borçlarını da kapatmıştır. Derme çatma nikah salonundan kendi öz kaynaklarıyla bu merkezi tamamladı. Bazı insanlarımız belediyemizin ulaştığı bu seviyeden mutluluk duyarken bunu istemeyenler de var. Hayatın bir gerçeği bu.

Bizler 62 milyon ile aldığımız Sarıyer Belediyesini 2016 bütçesinde tam 315 milyona gelire ulaşıldı, Sarıyer Belediyesi 315 gelir 310 gider 5 milyon gelir fazlası vermiş geçmiş borçların kapatılması konusunda bir bütçe yaratmıştır. Tam beş katı büyüklüğüne ulaştırmış, Derme çatma 50 kişinin oturabildiği nikah salonundan, tümü kendi öz kaynaklarıyla bugün içinde bulunduğumuz Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ni Tamamlamıştır.

Başka ilçelerde, Beykoz’da, oturacaksın Sarıyer’de meclis üyesi olacaksın, Bostancı’da oturacaksın Sarıyer’de meclis üyesi olacaksın, Bakırköy de oturacaksın Sarıyer’de meclis üyesi olacaksın, bir de kalkıp Sarıyer’in seçilmiş en başarılı Belediye Başkanı’nı tehdit edeceksin. Biz CHP olarak buna fırsat vermeyiz.

“Otunu suyu bilmediğin yerlerde koyun gütme, Yoksa kaçıracağın keçilere çobanlık yaparsın.” ( Şems Tebrizi)

Bazı insanlarımız beklide Sarıyer’in tamamı ulaştığımız bu imkandan büyük mutluluk duyarken, bunu tabiî ki istemeyenlerde var. Bundan rahatsız olanlarda var. Hayatın bir gerçeği bu.

Her söylenen söze verilecek cevap var. 2 bin insanın çalıştığı bir belediyede eğer Belediye Başkanı usulüne uygun olmayan işi tespit ettiğinde ilgili belediyeleri harekete geçirmiş ve teminat mektubunda işlem hatasını bulduğunda, ilgili firma da bu teminatın tamamını nakit olarak belediye bütçesine kaydetmişse, o 8 milyon teminat mektubu belediyenin kasasına girmişse, biz CHP grubu olarak başkanımıza teşekkür ederiz.

“Sözler hakikat değildir, Ağızdan çıkan seslerdir, Hakikati öğrenmek için söz’e değil hakikati öğrenmeye ihtiyaç vardır.” ( Şems Tebrizi)

Karla mücadelede işçiler gece gündüz çalıştı. Hepsine teşekkür ediyorum. Az önce yaşananlardan dolayı size üzüntülerimi belirtiyorum. Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyer için çalışmalarına hep beraber devam edeceğimizi belirtiyorum.dedi.

  • Şems Tebrizi sözleri tarafımızdan eklenmiştir. Her atasözü’nde bir “HAYIR” Vardır.