Son Dakika Haberler

Haluk Koç. CHP Kurultayları Renklidir

Haluk Koç. CHP Kurultayları Renklidir
Okunma : 116 views Yorum Yap

imageCHP Genel Yardımcısı Haluk Koç basın açıklamasında kurultayda listenin Çarşaf liste ile gidilmesi asıl olmalıdır dedi.

Genel. Başkan Kılıçdaroğlunun bloğ listeden yana olamdığını açıklayan Haluk Koç CHP kurultayları renkli olur açıklaması yaptı

“CHP KURULTAYLARI RENKLİ OLUR”

Kurultayın temasının Birlik ve Kardeşlik olduğunu dile getiren Koç; “CHP kurultayları renkli olur. Çok adaylı kurultaylardır. Çarşaf listeyle seçme ve seçilme özgürlüğünün yaşandığı bir kurultay olacaktır” diye kaydetti.

‘ÇARŞAF LİSTENİN KURUL OLMASI İÇİN MÜCADELE VERMEMİŞLERDİR”
Koç, ‘Blog listeye dönüş olur mu?’ şeklindeki bir soruyu da şöyle yanıtladı; “Genel başkanımızın da açıklaması var. Asıl olan çarşaf listedir. Ve çarşaf listenin uygulanmasına dönük kendi talebini, beklentisini iletmiştir. Kurultaydan bir gün önce hiç kimseyle polemiğe girmek istemiyorum ama bahsettiğiniz kişiler, şimdiye kadar çarşaf liste yönünde bu partide bir kural oluşması için verilen mücadelenin hiçbir yerinde olmamışlardır.”

-CHP’Lİ MUHALİF VEKİLLER YILMAZ VE KULKULOĞLU DA GELDİ-

Tanıtınım toplantısı sırasında, kongre merkezine CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve Kayseri Milletvekili Mehmet Şevket Kulkuloğlu da geldi.
Yılmaz, ana salonun tanıtımı sırasında Koç’a salonla ilgili şikayetini iletti. Daha sonra fuaye kısmında gazetecilere açıklamada bulunan Yılmaz, CHP’nin Türkiye’ye demokrasiyi getirmiş bir parti olduğunu ifade ederek, “Onun için hem ülkede hem de parti içinde demokrasinin gerçek anlamda uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce arkadaşımız genel başkanlığa adaylar. Başkanlık Divanında temsiliyet, aynı zamanda ana konuşmaların olacağı yerde karışıklığa yol açmayacak ve can güvenliğini ortadan kaldırmayacak şekilde orada bir özel giriş olması lazım. Çünkü 10 bin kişiye kart verildiğinde ve oraya herkes girmeye çalıştığında sorunlar yaşayabiliriz diye düşünüyoruz. Bir de burada her iki adayın da kendisini süslemeleriyle, sözleriyle, mesajlarıyla temsil etmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“BÖYLE BİR SALONDA OLMASINI YADIRGADIK”-

Bu çerçevede Koç ile görüşmek istediklerini söyleyen Yılmaz, “En adil ve demokratik şekilde bu seçimlerin yapılması için çaba sarf edeceğiz. Bu aslında bir bayram, bir kardeşlik ve birliktir bizim için. Aynı zamanda Muharrem Bey’in söylediği gibi aslında iktidara yürüyüşün bir kurultayıdır bu. Biz de bunun gereğini yapmaya çalışıyoruz. Böyle bir salonda olmasını yadırgadık” dedi.
Kurultay için 5-6 Eylül tarihleri verildiğinde kendilerinin ASKİ Spor Salonu ve Atatürk Spor Salonu’yla görüştüğünü ve buraların müsait olduğunu belirten Yılmaz, “Ama burasını uygun gördü genel merkez yöneticilerimiz. Aslında CHP iktidara yürüyen bir parti olarak bir çıkış yapması gerekir ve binlerin, on binlerin burada olması gerekir, AKP’ye asıl bir tavır alınması gerekir. Çünkü bizim asıl amacımız iktidara yürümektir. Onun için bunu tüm görkemiyle göstermeliydik. Biraz konularda eksiklikler ve hatalar olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.
Yılmaz, “İki nokta dikkat çekiyor, bir güvenlik endişeniz var, bir de pankart asmak istiyorsunuz, izin verilmiyor, doğru mu?” denmesi üzerine, “Bir de Başkanlık Divanında temsiliyet istiyoruz” yanıtını verdi.