Son Dakika Haberler

Haluk Koç, İşid 80 Türk’ü Canlı Kalkan Olarak Kullanıyor!

Haluk Koç, İşid 80 Türk’ü Canlı Kalkan Olarak Kullanıyor!
Okunma : 138 views Yorum Yap

Halukkoc
Haluk Koç İŞİD militanlarının Irak ta rehin aldıkları 80 Türk’ün canlı kalkan olarak kulLanıldığı doğrumu?

Canlı kalkan olarak kullanıldıklaeı iddia edilen Türk vatandaşlarının akibetinin ne olduğunu soran Haluk Koç İŞİD militanları Musul konsolosluğunda görevlileri rehin almıştır, AKP hükümetinin izlediği bu politika utanç vericidir dedi.

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç gündemi değerlendirdi. İşte Haluk Koç’un konuşmasından satırbaşları:
IŞİD’in Irak’ta rehin aldığı 80 Türk’ü canlı kalkan olarak kullandığı iddiaları var.

IŞİD Türkiye Cumhuriyeti’nin Musul Konsolosluğunda çalışanları mı rehin almıştır, yoksa Türkiye Cumhuriyeti’ni mi rehin almıştır? Soru bu. Bu kişinin izlediği siyaset tam bir müdalata, yani laf çevirmesi siyasetidir. Dün söyledikleri yaptıkları ortada, bugün söyledikleri ekranlarda. Utanma, arlanma yok sanki dün bunlar hiç kendisi tarafından söylenmedi. Nasıl olsa bugünkü gündeme bakarlar hiç irdelemezler, işte böyle bir siyaset cambazlığı var. Çalarlar çalmadık derler, yolsuzlukların rüşvetinin sorgulanmasını engeller, kalkar yolsuzluklarla uğraşıyoruz der.

“YOLSUZLUK, HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN SESSİZ ŞEYTANSIN”

Ne isteniz de vermedik derler, sonra paralel devlet deyip dururlar. Türkiye’deki ve dünyadaki tüm inançlara, mezheplere eşit olduk der, nefret söylemlerinin daniskasını yapar. Acılı anaları yuhlatır.
Erdoğan seçmenlere ayrımcılık yapmam der, ardından “yüzde 50’yi evde zor tutuyorum” diyerek bölücülük yapar.
Bu kişi böyle bir kişidir. Haksızlık, yolsuzluk karşısında susan sesiz şeytandır. Öyleyse size sessiz şeytan. IŞİD, yolsuzluk karşısında sessiz, arkadaşlarını da bu konuda sessiz kalmasını sağlıyor. Sayın İhsanoğlu konusunda da dilini yuttu.
Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu konusunda da ters köşeye yattı, söyleyebileceği tek söz yok.

“HER KUMPASIN BAŞISIN”

Darbeden çıkanların hesabını kim verecek? Kaybolan yılların hesabını kim verecek, hiç mi suçunuz yok? Biz olmasaydık içerdeydiniz, sayemizde çıktınız dedi. Kim söyledi Recep Tayyip Erdoğan, yani sayemizde içeri girdiniz demek istiyor. Her cümlesi bu, Türkçesi bu. Samimi değilsin, her kumpasın başısın. Kusura bakma bunu yemezler, kimse de yemez.

“SEN KENDİ İŞİNE BAK KARDEŞİM”
Bugün süre yaklaştıkça Ekmel beye ne söyleceklerini şaşıranlar, muhalefet partilerini çok ağır bir dille itham etmiş. Sen kendi işine bak kardeşim. Bu seçimden sonra birbirinize gireceksiniz. Yeni yetmeler var. Gizli kapaklı işler çevirip, seni belki de elinde tutmaya çalışanlar var. Sen bırak muhalefeti kendi işine bak. Ölümü kefen edebiyatı başlıyor.
Sen değil miydin bunların adayı bile yok, aday çıkartamıyorlar diyen. Son zamanlarda neden kıvranıyorsun. Daha adayları yok ortada. Şimdi daha aday yokken dayatmaya başaldı. Recep Erdoğan cephesi hep aynı değişen bir şey yok. Gider ayak, ayak sürecek tabi. Bütün yaptıklarının hepsini tek tek hesabını verecek.