Son Dakika Haberler

HER YERDE DİRENİŞ “İBB’DE PROTESTO VARDI

HER YERDE DİRENİŞ “İBB’DE PROTESTO VARDI
Okunma : 101 views Yorum Yap

 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye meclis üyeleri Adalet eylem gerçekleştirerek İBB meclisini terk ettiler.

ADALET EYLEMLERİ HER YERDE

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyeleri ‘adalet’ yazılı dövizler açarak meclis oturumunu terk etti.

CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, meclis toplantısında gündem dışı konuşmak için söz alarak Enis Berberoğlu’nun mahkeme tarafından tutuklanmasını eleştirdi. Gülsever, “Hepimiz biliyoruz ki Enis Berberoğlu sadece gazeteci olsaydı böyle bir yargı sonucu ortaya çıkmazdı. Dün Enis Berberoğlu böyle bir ceza aldıysa, bunun tek sebebi onun gazeteciliğinin yanı sıra CHP milletvekili olmasıdır. Bu cezayı verenler akıllarınca CHP’yi Enis Berberoğlu üzerinden cezalandırarak toplumda CHP imajını zedeleyecek bir algı yaratmaya çalışıyorlar, hınç almaya gayret ediyorlar” dedi.

“CHP’liler yıllardır bu ülkede çok işkenceler gördü, cezalar aldı, arkadaşlarımız darağaçlarına gönderildi. Biz yolumuzdan dönmedik. Bilsinler ki sonuna kadar da dönmeyeceğiz” diyen Gülsever konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Dünyadaki hiçbir siyasi iktidar polisin, askerin, yargının gücünü arkasına alarak, onların toplum üzerinde kurduğu baskı ve zulüm ile kendi siyasal iktidarlarını kalıcı ve uzun süreli olarak yaşamamışlardır. Bunun örneklerini yakın zamana kadar gördük.”

BİZDE ADALET İSTİYORDUK

Gülsever’in konuşmasının ardından ‘adalet’ yazılı dövizler açan meclis üyeleri salonu terk etti. Bazı üyelerin ‘adalet istiyoruz’ şeklindeki ifadelerine AKP sıralarından ‘‘Biz de adalet istiyorduk, bir türlü tecelli etmemişti” şeklinde yanıt geldi. Bu yanıta CHP’li üyeler ‘öç alıyorsunuz’ diyerek tepki gösterdi. Meclis oturumunu takip etmek üzere az sayıda meclis üyesi salonda kalırken, CHP grubu salondan ayrıldı.