Son Dakika Haberler

“Hergün Bir Adım İleri” Sarıyer İle Aachen, 7 Okul Hep Birlikte

“Hergün Bir Adım İleri”  Sarıyer İle Aachen, 7 Okul Hep Birlikte
Okunma : 49 views Yorum Yap

acaa

Sarıyer Belediyesi kardeş belediye Aachen ile ortak çalışmalar yapmaya devam ediyor, Aachen ve Tarabya lions külüplerinin ortak programları çerçevesinde bir dizi çalışmalar ve projeler geliştiriliyor.

Tarabya Lions  ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ‘in daveti ile bir araya gelen Aachen kafilesine Sarıyer belediye başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun,Sarıyer Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz, Hayrettin Dereli, Sevim Yalınkılıç, Mustafa Balcı iştirak ettiler.

 

Kardeş Belediye projesi kapsamında gerçekleşen Aachen Lions Kulübü ve Tarabya Lions Kulübü  Sarıyer ve Dünya gelişimi için ortak projelerini açıkladılar.

 

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,Aachen kardeş belediye çalışmasında büyük katkısı olan sizlerle tekrar bir arada olmaktan mutlu olduk,iki şehrin tüm sivil toplum kuruluşlarının, okullarının, insanlarının birarada olmasını sağlanmasını istedik, Şuanda Aachen ve Sarıyerden 7 okul kardeş oldular,ayrıca Aachen Üniversitesinde bir çocuğumuz bu sene derslere başlıyacak, her iki sivil toplum kuruluşlarınında kendi aralarında çalışmaları ve yaşama katkı sunacaktır,dedi.

Sarıyer Belediyesi Dış İlişkiler müdürlüğünün  uzun yıllar devam ettirdiği Erasmus projeleri, her iki ülke arasında okulların ortak ders programları Çevresinde Sarıyer Belediyesi’de Aachen’da bulunan 7 okul ile kardeş olarak öğrenci değişimi ve ortak çalışmalarda bulunuyor. Sarıyer Belediyesi  Aachen’da bir çok öğrenciyi eğitim imkanlarından  yararlandırıyor.

Sarıyer Belediyesi bünyesinde halen yabancı öğrenciler staj yaparak eğitimsel derslerin yanında, AB dış ilişkilerinde stajyer olarak görev yapıyorlar.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e Tarabya Lions kulübü gerçekleştirilen projeler kapsamında teşekkür ederek plaketler verdi.assa

ach acha asaa  azsasz