Son Dakika Haberler

“HODRİ MEYDAN, NE BİLİYORSAN ÇIK SÖYLE”

“HODRİ MEYDAN, NE BİLİYORSAN ÇIK SÖYLE”
Okunma : 85 views Yorum Yap

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Varsa yoksa derdi Kemal Kılıçdaroğlu. Cumhurbaşkanı takmış kafayı Kemal Kılıçdaroğlu’na. Hodri meydan, ne biliyorsan çık söyle. CHP’nin genel başkanını tayin etmek senin elinde mi? CHP’yi AK Parti mi zannettin? Nedir bu hezeyanlar” yanıtını verdi.

“KARŞI DEVRİM Mİ YAPMAK İSTİYORSUNUZ?”

Gök, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un attığı bir tweete dikkat çekerek şöyle dedi:
“Cumhurbaşkanı başdanışmanlarından Mehmet Uçum’un attığı bir tweetle, ‘halkımız gümbür gümbür bir devrim yapıyor farkında mısınız? Halk kendi devletini kurmak için adım atıyor, 16 Nisan kutlu olsun’ şeklindeki sözleri iktidar partisinin bu referandumda ‘evet’ çıktığı zaman ne yapacağını göstermesi bakımından ibret verici sözlerdir.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YIKIP YENİ BİR DEVLET Mİ KURMAK İSTİYORSUNUZ?”

Hangi devrimi yapacaksınız? Türkiye’de bir tek devrim yapılmıştır o da Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan laik cumhuriyet ve onun devrimleri. Bu devrimlere karşı bir karşı devrim mi yapmak istiyorsunuz? Ya da kuracağınız yeni devletin adı nedir? Nasıl bir devlet kuracaksınız? Yani Türkiye Cumhuriyetini yıkıp yeni bir devlet mi kurmak istiyorsunuz, ne söylüyorsunuz siz?
Biz diyor, ‘16 Nisan’da evet çıkarsa anayasanın ilk dört maddesi dahil devletin şeklini, rejimini ve bütün devrimleri değiştireceğiz’ diyor. Açıkça söylüyor.
Ne diyorsunuz Sayın Bahçeli bu sözler karşısında?”

“CUMHURBAŞKANI TAKMIŞ KAFAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “kasetle geldi, kasetle gidecek” sözüne işaret eden Gök, şöyle dedi:
“Varsa yoksa derdi Kemal Kılıçdaroğlu. Cumhurbaşkanı takmış kafayı Kemal Kılıçdaroğlu’na, neden, bir tek doğruları CHP ve onun Genel Başkanı, partili yetkililer söylüyor da ondan.

“BU HEZEYANLAR NEREDEN ÇIKIYOR SİZDE?”

Sayın Cumhurbaşkanı siz cumhurun başkanısınız, CHP’lilerin de başkanı olmak durumundasınız, cumhurbaşkanı olmak durumundasınız. Herkesin cumhurbaşkanı olmak durumundasınız. Bu hezeyanlar nereden çıkıyor sizde? Nedir bu hezeyanlar sizin? Aslı astarı olmayan söylemlerle iddialarla siz Kemal Kılıçdaroğlu’na laf söyleyerek ne yapmaya çalışıyorsunuz?

“HODRİ MEYDAN, NE BİLİYORSAN ÇIK SÖYLE”

Cumhurbaşkanının içine düşmüş olduğu bu hezeyanlı durum içerisinde Genel Başkanımızla ilgili ifade ettiği ‘kasetle geldi, kasetle gidecek’ sözü herhalde siyaset tarihimizin ve ülke yönetim tarihimizin siyasi etiği ayaklar altına alan en önemli sözlerinden bir tanesidir. Ne demek bu Cumhurbaşkanı? Bütün devlet olanakları elinde. Hodri meydan, ne biliyorsan çık söyle. CHP’nin genel başkanını tayin etmek senin elinde mi? CHP’yi AK Parti mi zannettin?

“İDDİALARIN ÇİRKİN, İSPATLAMAKLA GÖREVLİSİN”

CHP, cumhurbaşkanının talimatlarıyla hareket eden bir parti değil, AK Parti ile karıştırma. İddiaların çirkin, ispatlamakla görevlisin.
Bir cumhurbaşkanına yakışır mı böyle bir söz.
Cumhurbaşkanının görevleri içerisinde mi bir anamuhalefet partisinin genel başkanının nasıl gidip, nasıl geleceğini söylemek, ifade etmek.
Cumhurbaşkanını izlerken üzülüyoruz ve utanıyoruz.
Cumhurbaşkanının, Genel Başkanımıza atfen söylediklerinin tümünü reddediyoruz.