Son Dakika Haberler

HURDALAR HAYAT BULUYOR

HURDALAR HAYAT BULUYOR
Okunma : 84 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) iş birliğinde hurda atıkların geri dönüşümüyle alakalı farkındalık yaratmak amacıyla ‘Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu’ başladı.

 

Sanatın her dalına olduğu gibi sanatçıya da büyük önem veren Sarıyer Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi ile önemli bir projeye imza attı. Proje kapsamında Sarıyer Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle geri dönüşüme farkındalık yaratmak, genç sanatçıları desteklemek ve sanat adına başarılı yapıtlar ortaya koymak amacıyla  ‘Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu’ düzenleniyor.

 

Heykeller sergileniyor

 

10 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da Sarıyer Belediyesi Kilyos Turban Tesisleri’nde yapılan sempozyumun ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Heykel Bölümü’nden 6 sanatçı ve akademisyenin, hurda atıklardan yapılan heykellerinin yer aldığı sergi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatçılar heykellerini şekillendirirken onları izleme ve soru sorma imkanı yakalayan sanatseverler 24 Haziran’a kadar sergiyi ziyaret edebilecek.