Son Dakika Haberler

HURDALAR SANATA DÖNÜŞÜYOR

HURDALAR SANATA DÖNÜŞÜYOR
Okunma : 83 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) iş birliğinde hurda atıkların geri dönüşümüyle alakalı farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen ‘Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu’ başladı.

Çevreye duyarlılık ve geri dönüşüme katkı sağlamak için her alanda faaliyet gösteren Sarıyer Belediyesi’nin, farkındalık yaratmak, genç sanatçıları desteklemek ve sanat adına başarılı yapıtlar ortaya koymak amacıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlediği ‘Hurdadan Sanata Heykel Sempozyumu’ 10 Haziran’da Kilyos Turban Tesisleri’nde başladı.

Heykeller Sarıyer sokaklarını süsleyecek

Sempozyumda Sarıyer Belediyesi Fen İşleri şantiyesinde bulunan hurdalıktan kullanacakları malzemeleri seçen sanatçılar, bu malzemeleri heykele dönüştürmek için çalışmalarını sürdürüyor. 24 Haziran’da sona erecek etkinlikte yaklaşık iki haftayı geride bırakan öğrencilerin ellerinde hayat bulan hurdalar, önce Kilyos Turban Tesisleri’nde ardından ise Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli festivallerde görücüye çıkacak. Sergilenen heykeller daha sonra Sarıyer sokaklarını süsleyecek.