Son Dakika Haberler

Hüseyin Çoşkun, Kardeş Belediyelerimize İftar Ziyaret

Hüseyin Çoşkun, Kardeş Belediyelerimize İftar Ziyaret
Okunma : 108 views Yorum Yap

Kaynarcabdl
Sarıyer Belediyesinin Kardeş Belediyelerinden Kaynarca Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Kadir Gecesi Kaynarca meydanında vatandaşlara iftar düzenledi. İlk defa gerçekleşen iftara Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, Başkan Yardımcısı Semra Kartal, İBB Meclis Üyesi Sevim Yalınkılıç, Meclis Üyesi Mustafa Balcı, Özel Kalem Müdürü Şehnaz Bulut, Zabıta Müdürü Erdinç Gün, Sarıyer Belediyesi Voleybol Takımı Menajeri Didar Kayahan katıldılar.
Kaynak Sularının merkezi olan Kaynarca M.Ö ve günümüze kadar medeniyetlerin ugrak yeri olmuş ve suların merkezinde şehirler kurulmuştur. İlçede tarifi Bizans Kilisesi, 250 Yıllık Rum halkından kalma ve bugün dahi kullanılan tek su değirmeni un üretimine devam etmekte, çevresi sular ile çevreli olan, jeolojik döneme ait mağaraları ile ünlü Kaynarca Belediyesi yeniden kalkınarak başarlı Belediye Başkanı Serdar Türker ile ilçenin geçmişten günümüze tarihi yeniden meydana çıkarılıyor.
Sarıyer Belediyesi’nin araç gereç malzeme yardımı ve Şişli Belediyesinin yapmış olduğu Meydan düzenlenmesi yanında Kaynarca Meydanında yıllar sonra su değirmeni ile meydan görsel bir güzelliğe kavuşturulmuş.
İlçe belediyesinin çalışmaları ve ihtiyaçlarını konusunda bilgi olan Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, Kaynarca Belediyesi ve tarihi sahip çıkılması gereken bir ilçe, Chp Belediyeleri olarak dayanışmamızı Her zaman devam ettiriyoruz,Belediyelerimizin depolarında kullanmadığımız malzemeler,araçlar elden geçirilerek yeniden değerlendirildiğinde Ülkemizde bulunan tüm belediyelerin bir çok eksiği giderilecektir. Belediyeler arasındaki dayanışma halka hizmette en önemli faktör olduğunu belirtti. Bugün ülkemizde dozeri olmayan, parkı olmayan, çocukların oyun alanları olmayan veya düzenlenmemiş olan, kreşi ve yaşam evleri olmayan bir çok belediye bulunmaktadır, büyük, gelişmiş ve imkanları olan belediyelerin mutlaka elindeki imkanları gözden geçirmeli ve gereken yardımları yapmaları gerekmektedir dedi.