Son Dakika Haberler

Hüseyin Özdemir Ankara’ya Neden Acil Gitmiş Olabilir

Hüseyin Özdemir Ankara’ya Neden Acil Gitmiş Olabilir
Okunma : 146 views Yorum Yap

kinayakinİki Gün Boyunca CHP’nin Sarıyer de seçimlere giremeyeceği konuşulmuş, MHP ve AKP İlçe Seçim Kuruluna tutanak tutturup müracaatların eksik ve zamanında yapılmadığı hakkında iddia olarak gündem yaratmıştı.

Sarıyer İlçe Seçim Kurulundan karar 2/5 olarak çıkmış, İlçe Seçim Kurulu Hakimi Hakim itiraza red ve CHP’nin Sarıyer de seçimlere girmesinde bir mani olmadığı yapılan itirazın geçersiz olduğu ve evrakların tam olduğunu onaylamıştı.

Aynı Karar alında CHP Sarıyer Temsilcisi Eski Yargıç Hasan Saim Öztürk’te karara hakim nezdinde karar verdi.

“İlk defa bir seçim kurulunda siyasi parti temsilcileri dışında 2 memur üye hakim kararı karşından oy kullandı”

****

CHP Genel Merkezi aynı saat itibariyle Yüksek Seçim Kuruluna başvurmuş ve Yüksek Seçim Kurulu 9-0 olarak CHP Sarıyer de seçimlere girmesinde bir engel yoktur, kararı aldı.

Basında karar yine kirli bilgi olarak yer aldı.

“Yüksek Seçim Kurulu (10) on üye olarak toplanıyor. Bir üye toplantıya mazeretinden dolayı katılamayacağını belirterek (9) dokuz üyenin katılımı ve tamamının CHP lehine karar vererek davayı sonuçlandırmıştır.”

****

CHP Sarıyer için dava eden ve tutanak tutulmasını sağlayan AKP heyeti, İlçe Seçim Kuruluna CHP’nin DVD vermediğini ikaz etmiştir.

“Vahim durum. Aynı gün AKP ise DVD yerine Flaş disk vermişti.”

“Yasa değil yönetmelik üzerinden hareket eden AKP maalesef yönetmelikte bulunmayan DVD Yerine Flaş disk vererek geçersiz işlem yapmış oldu.”

****

ACABA OLABİLİR Mİ?

AKP İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir neden acil olarak Ankara’ya gitmişti.

AKP Fotokopileri İlçe seçim kuruluna veriyor, ıslak imza olmadığı için Ankara gitmek zorunda kalmış olabilir mi?

Akıllara durgunluk veren olay, manevradan mı kaynaklanıyor? Asıl hatanın AKP tarafından yapıldığı, hatanın gizlenmesi için düzenlenmiş bir operasyon olabilir mi?

YÜKSEK SEÇİM KURULU’NUN KARARI ONAYLARKEN DİKKAT ETTİĞİ HUSUS

Sarıyer İlçe Seçim Kurulu Hakimi Nesime İSTE’nin KARŞI OY GEREKÇESİ

“ İlgili partinin parti meclisinin düzenlediği ve 18.02.2014 saat 13.28 de ulaşan aday listelerinin yetkili kılınan kişi tarafından ıslak imza ile imzalanarak 18.02.2014 saat 17.00 itibarı ile Seçim Kuruluna alındı belgesi karşılığı verilmiş bunduğu, bu şekilde aday listelerinin fiziki ortamda kağıt olarak sunulma şartının yerine getirildiğinin kabulu gerektiği, elektronik ortamda hazırlanan DVD’nin saat 17.09 verilerek DVD koşuluna yer verilmediği için CHP’nin seçime katılması gerektiği görüşü ile karara muhalifim. 20.02.2014 Nesime İSTE İlçe Seçim Kurulu Başkanı (İmza)

CHP Temsilcisi Hasan Saim Öztürk’ün KARŞI OY GEREKÇESİ

“CHP’nin yetkili kurulları tarafından saat 13.28 de İlçe Seçim Kuruluna faxla ve bir anlamda fiziki ortamda kağıtla ulaştırılan Başkan Adayı ve meclis üyesi adayları listesinin yine yetkili kurullarca görevlendirilen kişi tarafından tereddüde mahal bırakmayacak şekilde huzurda onaylanarak zamanında 2972 sayılı yasanın 12/1 maddesine göre teslim edilmesi karşısında itirazların reddedilmesi gerektiği kanaati ve görüşü ile alınan karara muhalifim CHP . Hasan Saim Öztürk (imza)