Son Dakika Haberler

“Hz. İsa gelmeyecek”

“Hz. İsa gelmeyecek”
Okunma : 147 views Yorum Yap


Hz. İsa’nın dünyaya yeniden gelecek olması fikrinin Hz. Muhammed’in son peygamberliğine de ters olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, bu yaygın ve yanlış inancın değiştirilmesi gerektiğini belirtti.
Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bizim alimlerimizin yüzde 90’ına göre, Hz. İsa tekrar dünyaya gelecek. Hz. İsa ölmedi, Allaha çıktı. Tekrar kıyamete yakın gelecek, Hz. Muhammed’in dini ile amel edecek.
Şimdi bunu konuşmak, bu yanlışı düzeltmek mecburiyetindeyiz. Önce bu yanlış bilgi nereden geldi onu söyleyelim. Bu bilgi İsrailiyat’tan gelmedir. Bir mesih gelecek dünyaya, insanlığı kurtaracak. Kimin fikri kimin inancı bu? Tevratı değiştirenlerin, Yahudiler’in inancı. Müslümanlar’a da bu kültürden geçmiştir. Müslümanlar buna bir yorum getirdiler. Hz. İsa gelecek ama Hz. Muhammed’in dini ile amel edecek. Olacak iş mi bu? Doğuştan peygamber olan bir ismin rütbesini nasıl sökersiniz? Ne hataların yapıldığını ne çamların devrildiğini görüyor musunuz?
Kur’an-ı Kerim’i incittiler. Allahu teala ‘Onu öldürmediler onu çarmıha germediler. Hz. İsa’yı öldü diye zannettiler’ diyor. Öldürmeye kalktılar fakat ölmedi Hz. İsa. Kaçtı eceliyle öldü. Açıyoruz Meryem Suresi’ni Allahü teala onu bize izah ediyor. Bitti.
Oysa Hz. İsa hem ruh hem bedenen Allaha çıktı deniyor. O kadar tahrifat yapıyorlar ki… Hz. İsa kendi ağzıyla ‘Doğduğum gün ve öleceğim gün’ diyor, biz ölmedi diyoruz.
Ali İmran Suresi’nde de Allahü teala ‘Ey İsa seni öldüreceğim daha sonra kendime çıkaracağım’ diyor. Bu ayeti ne yapacaksınız?
Hz. Yahya için de Kur’an’da aynısını söyleniyor. ‘Dirileceği gün’ deniyor. Buna rağmen kıyamete Hz. İsa getiriliyor Hz. Yahya getirilmiyor.
Eğer kıyamette bir peygamber gelecekse Hz. Muhammed gelirdi. Eğer layıksa bir peygamber buna Hz. Muhammed olurdu, peygamberlerin şahı odur. Bu arada peygamber efendimize hakaret ettiğimizin farkında da değiliz.
Kur’an-ı Kerim’e göre Hz. İsa’nın gelmesi mümkün değil, ayetler ortada.
Hz. İsa’nın bu dünyaya geleceği bizim sorunumuz değil bu Hristiyanlar’ın sorunudur.”