Son Dakika Haberler

İBB Fatih Koleji’nin arsasına el koyup yeşil alana çevirdi.

İBB Fatih Koleji’nin arsasına el koyup yeşil alana çevirdi.
Okunma : 104 views Yorum Yap

st_fatih_kolejiCemaat – Hükümet savaşı her koşulda devam ediyor, Başbakan’ın talimatı ile cemaatin elindeki belediye ve hazine tarafından verilen   arsaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi operasyonları ile geri almaya başladılar.

İstanbul’da son dönemde cemaate ait eğitim kurumlarının arazi ve inşaatlarına belediyeler tarafından ilginç müdahaleler yapılıyor. Zaman gazetesinin haberine göre, Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde inşaatı süren Fetih Öğretim İşletmeleri’ne ait Fatih Koleji arsası yeşil alan ilan edildi.

ARSA, 2009′DA 5 MİLYON 242 BİN LİRAYA SATILDI

2004 yılında hazırlanan Gaziosmanpaşa TEM Güneyi Revizyon Nazım İmar Planı’nda söz konusu parsel, eğitim (ilköğretim) alanı olarak belirlenmişti. 6 bin 931 metrekarelik arsa Fetih Öğretim İşletmeleri tarafından 7 Temmuz 2009’da yapılan ihalede 5 milyon 242 bin liraya satın alındı. Geçen yıl da inşaata başlandı.

RUHSATLI İNŞAATI MÜHÜRLEYİP, YEŞİL ALAN İLAN ETTİLER

Kolej inşaatının son katına geldiğinde, Gaziosmanpaşa Belediyesi zabıtaları 21 Nisan 2014 tarihinde hiçbir aykırılık bulamamalarına rağmen inşaatı mühürledikleri iddia edildi. Belediye, ruhsatlı şekilde inşaatına başlanan arsanın yeşil alan ilan edilmesi için 6 Haziran’da Büyükşehir Belediyesi’ne müracaat etti.

ARSA SAHİBİNDEN MUVAFAKATNAME ALINMADI

İmar Komisyonu’nda, bu sene eğitime başlaması hedeflenen okulun arsası yeşil alan ilan edildi. Ancak, bir arsanın yeşil alan olabilmesi için tapu sahibinden muvafakatname ya da İSKİ ve UKOME ile Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü gibi en az üç kurumdan görüş alınması gerekiyor. Fakat kararda bu görüşlerin hiçbiri yok.