Son Dakika Haberler

İhsanoğlu, “Statükoya bekçi arıyorlar” diyen Erdoğan’a da “Polemiğe girmeyeceğim” diyerek yanıt verdi

İhsanoğlu, “Statükoya bekçi arıyorlar” diyen Erdoğan’a da “Polemiğe girmeyeceğim” diyerek yanıt verdi
Okunma : 113 views Yorum Yap

ihsanoglu_taksime_geziden_cikti_h56126Ekmelettin İhsanoğlu Taksim’e Geziden çıkarak farklı mesaj verdi,Başbakan Erdoğan’ın Erzurum mitinginde yapmış olduğu latifeye cevap vermedi, Polemiğe girmeyeceğim dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı gün kalırken CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu dün akşam İstiklal Caddesi’nde halkla buluştu. İhsanoğlu, Taksim Meydanı’na Gezi Parkı’ndan geçerek geldi ve kendisini bekleyenleri şaşırttı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Amasya milletvekili Ramiz Topal ve CHP il yöneticilerinin eşlik ettiği İhsanoğlu “Türkiye seninle gurur duyuyor”, “Türkiye’nin umudu İhsanoğlu” sloganlarıyla karşılandı. Bazı vatandaşların Ekmeleddin İhsanoğlu’na “cumhurbaşkanım” diye seslenmesi dikkat çekti.

HAK VE HÜRRİYET BEKÇİSİYİM
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Statükoya bekçi arıyorlar” sözlerine ilişkin düşünceleri sorulan İhsanoğlu, “Ben yine polemiğe girmeyeceğim” yanıtını verdi. ihsanoğlu, “Fakat ben Anayasa’yla ilgili, devletin birliğine, milletin birliğine, bütünlüğüne bekçiyim. Temel hak ve hürriyetin uygulanmasına bekçiyim. Ben insanların eşit muamele görmesine bekçiyim. Anayasa’da yazılı olan hükümlerin bekçisiyim. Cumhurbaşkanı anındaki hükümlerin bekçisiyim” dedi.

ELİNİ ÖPTÜRMEDİ
CHP Beyoğlu İlçe Teşkilatı’nın balkonundan geçişi sırasında partililer tarafından  İhsanoğlu’na güller atıldı. Vatandaşları el sallayarak selamlayan İhsanoğlu zaman zaman bazı dükkanların önünde durararak esnafla da sohbet etti. Bir dükkanın önünde durduğu sırada elini öpmeye çalışan vatandaşa izin vermezken, sarılmak ve birlikte fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları ise geri çevirmedi. İhsanoğlu, bir vatandaşın verdiği ve manşetinde ” Ekmeloğlu’na neden evet” yazan gazeteyi de havaya kaldırdı.