Son Dakika Haberler

İkibin Kişi Şükrü Genç’i Ayakta Alkışladı

İkibin Kişi Şükrü Genç’i Ayakta Alkışladı
Okunma : 77 views Yorum Yap

Asikveysel_Etkinlik

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Halk Ozanı Aşık Veysel için Düzenlediği Etkinlikte 10 Dakika Ayakta Alkışlandı.>

Sarıyer Belediyesinden Müthiş Etkinlik.

Profesyonel olarak hazırlanan TİM Maslak Show Center’de Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem ve ekibi hatasız bir program daha gerçekleştirdiler.

Türk Halk Müziği Sanatçıları Zara ve Cengiz Özkan sahne aldı. Gecede Şef Zafer Gündoğdu yönetiminde, Sarıyer Oda Orkestrası eşliğinde Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu da ozanın eşsiz türkülerini seslendirdi.Sarıyer Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu mükemmel bir gösteri sundu.

Halk şairinin eşsiz türkülerinden yola çıkılarak hazırlanan gecede sahne alan Türk Halk Müziği sanatçıları Zara ve Cengiz Özkan, muhteşem performansları ile salonu dolduran binlerce Sarıyerliyi alarak Anadolu’yu bucak bucak gezdirdi.

“Gönül gözümüzü sonuna kadar açmak zorundayız’’

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç: ‘’Neşet Ertaş, nerede bir türkü söyleyen görürseniz hemen yanına oturun, kötü adamın türküsü olmaz der. Dostlarım, Aşık Veysel’in gözlerinin görmüyor olmasını türkü dostları hiç fark etmediler. Gönül gözü kapalı olursa hiçbir şey görmemiz mümkün değil. Onun için bizler gönül gözümüzü sonuna kadar açmak zorundayız. Aşık Veysel’imizin Sarıyer’de anılması bizim gurur kaynağımızdır” şeklinde konuştu.

imageSarıyer Oda Orkestrası’ndan müzik ziyafeti

Zafer Gündoğdu yönetiminde ki Sarıyer Belediyesi Halk Müziği Korosu, “Ben bir insanoğlu sen bir dut dalı / ben babamı sen ustanı unutma” diyen Veysel’in insanlığa, aşka ve doğaya çağıran benzersiz ezgilerini seslendirirken, kendilerine Sarıyer Oda Orkestrası eşlik etti.

”Vatan sevgisini yüreğinde duyan şair

Anma programına katılan Aşık Veysel’in torunu Çiğdem Özer, dedesi ile ilgili anılarını paylaşırken, “Aşık Veysel vatan sevgisini yüreğinde duyan şairdir. Halkımızın birlik ve beraberlik içinde yaşaması için sazının teline vurmuş dil, din ve mezhep ayrımı gözetmeksizin insan olmayı her şeyin üzerinde tutmuştur. Aşık Veysel dizeleriyle 21.yüzyıl Türkiye’sine seslenmiştir. Mezheplerin, inançların birbirlerine hoşgörüsüz davrandığı günümüzde Aşık Veysel’in birlik ve beraberliğimiz için 50 yıl önce söyledikleri bugünde bizim yolumuzu aydınlatmalı ve rehber olmalı” dedi.
Baharın müjdecisi nevruzun gelişi dolayısıyla Şair Ahmet Arif’in “Dağlarıma Bahar Gelmiş Memleketimin” şiirinin eşsiz dizeleriyle hazırlanan klip sonrasında sahnede yerini alan Sarıyer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından yapılan Semah ve Şaman gösterisi izleyicilerin beğenisini topladı.
Sarıyer Oda Orkestrası’ndan Çanakkale Türküleri
Gecenin sonunda Zafer Gündoğdu, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı ile alakalı bir konuşma yaptı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cengiz Özkan, Zara, Çiğdem Özer ve vatandaşlar ayakta hep bir ağızdan ‘’Çanakkale İçinde Vurdular Beni’’ türküsünü söyledi.