Son Dakika Haberler

İKTİDARA GELDİĞİMİZDE BUNLARI GERİ ALACAĞIZ

İKTİDARA GELDİĞİMİZDE BUNLARI GERİ ALACAĞIZ
Okunma : 54 views Yorum Yap

aykuterdogdu_sariyerCHP İstanbul millet vekili Aykut Erdoğdu CHP Sarıyer İlçe Örgütünün misafiri oldu, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ‘in yakından ilgilendiği Aykut Erdoğdu önce Sarıyer Belediyesi 2. Martı Golden Cup turnuvasını  Şükrü Genç, Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri birlikte seyretti.

CHP Sarıyer İlçe örgütünün misafiri olan ve bir panel gerçekleştiren CHP İstanbul Millet Vekili Aykut Erdoğdu salona girerken ayakta alkışlandı. Yoğun bir şekilde ilgi gören Aykut Erdoğdu’yu Kurultay delegeleri karşıladı.

CHP siyasetinde genç ve gelecek vadeden siyasetçi olarak gündemde olan ve liderlik yapısı ile CHP içerisinde derin yapılanmayı entegre edecek güç ve cesareti vatandaşlardan ve partililerden aldığı enerji ile kitlelere mücadelesini anlatan, AKP iktidarına karşı yapmış olduğu meclis mücadelesini en derin bilgiler ışığında, açıklamalar ve gündeme nokta vuran görüşleri ile CHP Sarıyer ilçe örgütü, Kuzey Ormanları Savunması, Kuzey Platformu temsilcilerine, Zekeriyaköy Foruma ve Sarıyer Halkına  açıklamalarda bulundu.

CHP İstanbul Millet Vekili Aykut Erdoğdu “Yolsuzluk ve Yoksulluk “ Panelindeydi.

“Klimaların çalışmadığı ve salonun sıcak olması dolayısı ile kapıların açılmasını isteyen İstanbul Millet Vekili Aykut Erdoğdu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in klimaları açıyoruz kapalı kalsın uyarısına “” Başkan kapalı kalsın diyor, Bizde artık başkanlar ne derse o olur” diyerek CHP siyasetine derin mesajlar verdi.

“1.2.3 boğaz köprüleri hiçbir zaman trafik sorununu çözemez! Bugüne kadar 1 ve 2 sorunu çözmemiştir. Sadece İstanbul’un nüfusu 20 milyona çıkmıştır. 3. Köprü ile inşallah 25 Hatta 30’ları göreceğiz.”

“ Sayın Başbakan, Şimdi Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin en büyük ihalesini yaptıklarını açıkladı. Tam 46 Kat trilyon. Bugünkü para ile 46 milyar lira..

“ İhaleyi canlı yayında yaptılar. “

Canlı yayında ihale fesat karıştırdılar. Nihat Özdemir ve ortakları suçlu oldukları halde ihale aldılar, Hanefi Avcı döneminde haklarında yargıtayca kesinleşmiş bulunan ve suçlu oldukları kabul edilen kişiler birleşerek Türkiye’nin en büyük ihalesini aldılar. Bunu canlı yayında yaptılar.

Soruyorum! Hakkında suç bulunan Nihat Özdemir bu ihaleye nasıl girmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük ihalesine fesat karıştırmışlardır.

“İktidara geldiğimizde bunlardan hepsini geri alacağız”, dedi.

  1. köprü ve 3. Havaalanı konusu işleyen Aykut Erdoğdu, buradaki proje köprü değil, hava alana değil, konut projesidir, Burada yapılacak olan binalar 500 bin ile 5 milyon civarında satılacaktır, bunları alabilecek yerli halkın gücü olduğunu sanmıyorum. Bunları yabancılara satacak, yabancılara enden satacaklar..

Borçlarımızı ödeyemiyoruz. Bugün devlet her yıl 250 milyar bulmak zorunda, nerden bulacak,üretimin olmadığı yerde ne satacak, biz solcuyuz ama, açıklamam biraz milliyetçi olacak, işten bunlar vatan topraklarını satacak.

Havaalanı kuş göç yolları üzerindedir. Kuşlar AKP kurulmadan önce bu yolu kullanıyordu. Bu yolu ezberlemişler..

Kuşlar 70 gölet üzerinden besleniyorlar, dinleniyorlar, AKP hükümeti bugün bu göletleri kapatıyor, hem havaalanı için hem de yerleşim alanlarının daha rahat kullanılması için, Havaalanı kot farkı denizden 90 metre, bugün ise yapılan planda 60 metreye inmiş durumdalar. 3 dağdan oluşan çevre maalesef, tepeleri hafriyat ile alınarak göletlere dolduruluyor, bunun 3 milyar avro maliyeti yine malesef devletten alıyor.

CHP Örgütü bunları insanlara anlatmalıdır. Anlatacaktır.

Kütahya havaalanı için İÇTAÇ  şirketine  29 yıl 840 bn yolcu garantisi verildi. Bugün görüldü ki 84 bin taşıma gerçekleşmiş. AKP Hükümeti yine maalesef bu şirkete yılda 5 milyon avro ve her yıl katlamalı olarak bu ödemeyi yapmaktadır.

Şimdi Soruyorum. 3. Havaalanı için verilen sözler nasıl karşılanacak. Taşıma garantisi verilen yandaşlar nasıl ödemeler ile zenginleştirilecek, bu para nerden çıkacak, park diyecekler 10 avro, yol diyecekler 10 avro, bilet diyecekler 10 avro, vergi diyecekler 10 avro, vatandaşlardan yani sizlerden çıkacak..

Tam tamına 6.4 milyar avro ödeme yapılacak..

Bunları halka anlatmanızı istiyoruz dedi.